Борбата закрива годината с тържество

Борбата закрива годината с тържество

Отличават най-добрите състезатели и треньори на церемонията

Българската федерация по борба ще закрие годината по тържествен начин – с церемония на 15 декември.
 
Събитието ще се проведе от 12:00 часа в залата по борба на Националната база на "Дианабад".
 
По време на тържеството ще бъдат отличени най-добрите 10 състезатели на федерацията за изминалата година. Освен това ще бъде обявен и топ 3 при наставниците.
 
Годината не бе особено успешна за националните отбори в трите стила – свободен, класически и жени, след като никой не успя да спечели медал от световно първенство.
 
За сметка на това обаче представянето на борците ни на шампионата на Стария континент бе отлично със спечелите 2 титли, 3 сребърни медала и един бронзов.

 

Скръбна вест в българската аеробика

Почина президентът на Съюза по аеробика Димитрина Къндева, съобщиха от БФ Гимнастика

Министър Керязов награди спортистите със синдром на Даун

На шампионата, който се проведе в София, нашите състезатели завоюваха общо 27 медала

МОК отказа олимпийски статут на Фарьорските острови и Гренландия

Гренландия и Фарьорските острови няма да бъдат признати за отделни и независими олимпийски отбори, въпреки искането на датския парламент, заявиха от МОК.

Министър Керязов отличи млади таланти в спортните танци след престижни международни успехи

„Поздравявам вас и вашите треньори за постигнатите успехи", каза той

Шампионска титла и два сребърни медала за България от Европейското първенство по сумо в Шотландия (СНИМКИ)

Българин стана европейски шампион, а още двама от националите ни са вицешампиони от Европейското първенство по сумо в Стърлинг, Шотландия

Нидерландка подобри световния рекорд на 100 м свободен стил

Марит Стеенберген подобри световния рекорд на 100 метра свободен стил в плуването при жените с време от 51.68 секунди на международния турнир в Рим.