Лукойл смачка Рилски спортист в Самоков

Христо Николов най-резултатен за шампионите

Лукойл Академик записа убедителна победа като гост на Рилски спортист в дербито на X кръг в Националната баскетболна лига.

Въпреки че трябваше да е най-интересният мач обаче, интрига въобще нямаше.

„Студентите” бяха по-добрият отбор на терена в първите 3 части, като оставиха домакините да вземат само последната четвърт и така стигнаха до успеха с 93:76 (27:18, 30:27, 16:9, 20:22).

Двубоят започна трудно за Рилецо, които още в началото допуснаха съперника да се разиграе и да дръпне в резултата. На първата почивка Лукойл вече водеше с 9 т. разлика, а на полувремето тя нарасна до 12 т. – 45:57.

Веднага след почивката самоковци имаха няколко добри минути, в които успяха да намалят изоставането си наполовина – 51:57, но „студентите” бързо се окопитиха и си върнаха инициативата, записвайки 9 точки за 51:68.

Това като чели съвсем пречупи играчите на Рилски спортист и те успяха да отбележат само 9 т. за цялата трета четвърт.

В последната обаче Йордан Бозов се поразигра и това раздвижи нещата на терена, но вече бе твърде късно за обрат.

Така домакините успяха поне да завършат мача с една част в своя полза.

Най-резултатен в мача бе баскетболистът на Лукойл Христо Николов с 18 т., а 15 добави Павлин Иванов.

За Рилецо с най-много точки завърши Дерек Райт със 17 точки, 14 отбеляза Травис Тейлър, а 10 наниза Йордан Бозов.