Берое се събуди с разгром над Спартак

Гостите от Плевен остават без успех от началото на сезона

Берое прекъсна серията си от пет поредни загуби в шампионата, след като се наложи със 111:77 над Спартак (Плевен) у дома.

След този мач тимът от Стара Загора е с четири успеха и пет загуби, докато съперникът му все още няма победа то зи сезон.

В следващия кръг Берое почива, докато Спартак Плевен приема Ямбол.

Двубоят започна с леко предимство за домакините, които след първата част поведоха с шест точки. През втория период Берое продължи да увеличава разликата в своя полза и на почивката тя достигна 18 точки.

След паузата играта бе далеч по-равностойна. Баскетболистите на Любомир Минчев обаче поддържаха комфортен аванс, който преди последната част бе 21 точки. Берое напълно контролираше събитията на терена и в оставащите минути до края направи победата си още по-изразителна.

Най-резултатен за успеха бе Александър Янев, който завърши с дабъл-дабъл от 26 точки и 12 борби. Евгени Хаджирусев отбеляза 19 точки, с 15 е Тихомир Желев, а по 14 добавиха Аджеи Бару (плюс 11 борби) и Майк ДиНуно.

За Спартак Плевен с 24 точки и 12 борби се отчете Константин Коев. Николай Маринов вкара 21 точки, като отбеляза четири тройки.

Сибиу и Павлин Иванов отпаднаха от баскетболното първенство на Румъния

ЦСКА надви Черно море с невероятен спектакъл с 204 точки (ВИДЕО)

Двата отбора играха за честта си и направиха страхотно шоу за феновете

Шумен лиши Ямбол от плейофите, Левски взе квотата

Шуменци записаха четвърти пореден успех след 84:71 в мача от 32-ия кръг

Дончич, Гилджъс-Александър и Йокич са номинирани за MVP на редовния сезон

Вижте всички номинации в НБА

ОБЗОР: Бостън, ЛА Клипърс, Милуоки и Оклахома стартираха с победи в плейофите (ВИДЕО)