Сити се изгаври и с вицешампиона (ВИДЕО И КЛАСИРАНЕ)

Нов рецитал на "гражданите"

Манчестър Сити победи Тотнъм с 4:1 в мач от 18-ия кръг на Висшата лига.

Това беше 16-а поредна победа на "гражданите" в първенството и те все по-уверено крачат към титлата във Висшата лига. Разликата със втория Манчестър Юнайтед стана 4 точки преди гостуването на "червените дяволи" на Уест Бромич в неделя.

Илкай Гюндога откри резултата за Сити в 14-та минута с глава след центриране от корнер на Лерой Сане.

В 24-та минута Уго Лорис предотврати сигурен гол на Серхио Агуеро. Секунди след това Рахийм Стърлинг направи един от множеството си пропуски в двубоя.

В 52-та минута Хари Кейн  можеше да бъде изгонен след изключително грубо нарушение срещу противников играч. Реферът обаче спести червения картон.

В 55-та минута удар на нападателя беше спасен от Едерсон.

В 67-та Лерой Сане стреля, а Уго Лорис спаси брилянтно. При добавката Рахийм Стърлинг изпусна от непосредствена близост срещу легналия вратар.

В 70-та минута Кевин Де Бройне направи 2:0, за да гарантира успеха на "гражданите". Белгиецът стреля силно и Лорис докосна топката, но не успя да предотврати попадението.

В 76-та минута Габриел Жезус изпусна дузпа, която бе отсъдена за нарушение на Ян Вертонген срещу Де Бройне.

В 80-та минута Стърлинг стигна до попадението, което преследваше цял мач. Ангичанинът се възползва от центриране на Сане.

В 86-та минута Бернардо Силва стреля силно, но Лорис спаси четвъртия гол във вратата си.

Все пак до него се стигна в последната минута на редовното време. Стърлинг беше изведен и с малко доза късмет преодоля Лорис, за да вкара на празна врата.

В 93-та минута Кристиан Ериксен вкара почетно попадение с хубав диагонален удар по земя