След 94 минути мъка Рома измъкна важна победа (ВИДЕО)

Федерико Фацио донесе успеха в драматичен мач

Рома победи изключително драматично Каляри на "Олимпико" с 1:0 в мач от 17-ия кръг на "Серия А".

Победният гол падна едва в 94-та минута и предотврати втора поредна издънка на "вълците" след равенството с Киево (0:0).

Рома много трудно пробиваше сгъстената отбрата на съперника, но с малко доза късмет стигна до успеха. Преди това хоратаа на Еузебио ди Франческо изпуснаха и дузпа.

В 24-а минута Патрик Шик стреля с глава на близката греда, но крайно неточно.

В 35-а далечен удар на Даниеле Де Роси беше спасен и последва важно изчистване на отбраната.

В 49-та минута Рома получи правото да изпълни дузпа. Стражът на гостите закъсня при едно от излизанията си и събори Един Джеко. След видеоразглеждане съдията се увери в правотата си и посочи бялата точка. Диего Пероти се нае с изпълнението, но отправи много лек удар, който бе спасен.

В 83-та минута Пероти можеше да се реваншира, но негов удар беше спасен от Алесио Краньо.

Така се стигна до четвъртата минута на продължението, когато след центриране от фаул вратарят на гостите боксира, но топката рикушира в тялото на Федерико Фацио.

Така Рома събра 38 точки е на четвърто място в класирането. Каляри е 14-ти със 17 точки.