Модена подкрепи Радо Стойчев, глобява звезда

Модена подкрепи Радо Стойчев, глобява звезда

Ървин Нгапет се опълчи срещу българския специалист и пропусна последните тренировки на тима

Ръководството на "Азимут Модена" подкрепи новия си старши треньор Радостин Стойчев в конфликта му със суперзвездата на тима Ървин Нгапет.

Френският национал се опълчи срещу българския специалист и пропусна последните тренировки на тима.

Същото се отнася и за по-малкия му брат Суон, който също е част от италианския отбор.

Двамата поискали 2 дни почивка от Стойчев, но не се появили в залата, както била уговорката. В петък се проведе срещу между останалите състезатели и президента Катя Педрини, като според италиански медии някои от играчите също възроптали срещу българина.

Преди няколко часа от клуба излязоха с официално становище по казуса и изглежда, че братята Нгапет ще отнесат солени глоби за самоотлъчването си от отбора.

"Във връзка с публикаваните информации в някои медии бихме желали да напомним, че Ървин и Суон Нгапет са подписали договори до 2020 г., след като са били наясно с проекта на "Азимут Модена". Ръководството на клуба обмисля какви мерки да предприеме срещу двамата състезатели", се казва в съобщението до медиите.

Преди няколко години Ървин Нгапет си тръгна безцеремонно от руския клуб "Кемерово", който бе воден от баща му Ерик. Дори и той не знаеше тогава, че изгряващата звезда е решил да прекрати едностранно договора си с отбора от Кузбас. Малко след напускането на Ървин бе изгонен и баща му.

Впоследствие Нгапет се установи в Италия и преди да премине в "Модена" игра за "Кунео" заедно с национала ни Цветан Соколов, пише "24 часа".

Преди две години посрещачът блъсна с колата си хора на пешеходна пътека и избяга, но в последствие направи самопризнание.

Малко след като Франция спечели за първи път Световната лига той влезе във физическа саморазправа с кондуктор и отново бе изправен пред съда.

Преди по-малко от месец пък фамозният нападател бе хванат да кара автомобил с над 1,5 промила алкохол в кръвта.

Алекс Николов и Лубе пак паднаха от поляци

Полският Алурон КМС Варта Заверче разби италианския Лубе Чивитанова с българина Александър Николов в състава с 3:0 гейма (25:22, 25:18, 26:24) като домакин и взе четвъртфиналната серия в Шампионската лига за мъже с 2-0 победи

Левски отнесе ЦСКА с 3:0 в първия полуфинал за Суперлигата (ВИДЕО)

Левски разби ЦСКА с 3:0 гейма (25:19, 25:19, 25:20) в своята зала „Левски София“ в първи мач от полуфиналната серия във волейболната Суперлига

Разкриха подготвителния план на България за Лига на нациите

Мъжете ще се готвят в Самоков, докато жените в София

Страхотни! България U18 е на ЕвроВолей 2026 след 3 от 3 в София! (ВИДЕО)

Националният отбор на България за девойки до 18 години се класира за ЕвроВолей 2026 в Латвия и Литва през юли, след като спечели първото място на квалификацията, на която страната ни беше домакин

ЦСКА сломи Берое в решаващия мач и е на полуфинал (ВИДЕО)

“Червените” ще срещнат Левски в спор за място на финала

Категоричен старт на България U18 в квалификациите

Разбихме Швеция с 3:0