Лацио е на полуфинал за Купата на Италия, чака Милан или Интер (ВИДЕО)

Лацио е на полуфинал за Купата на Италия, чака Милан или Интер (ВИДЕО)

"Орлите" триумфираха минимално над Фиорентина

Отборът на Лацио е първият полуфиналист в турнира за Купата на Италия. 

Това стана факт, след като "орлите" на Симоне Индзаги се наложиха с минималното 1:0 над Фиорентина.

Единственото попадение в срещата реализира капитанът Сеад Лулич, който се разписа в началните минути.

Футболистите от Рим имаха превъзходство през по-голямата част от мача и още с едно от първите си нападения стигнаха до гол.

Бърза контраатака намери Лулич отляво в наказателното поле, за да може последният с техничен фалцов удар да прати топката в мрежата - 1:0! 

До края на полувремето резултатът се запази, макар че домакините имаха още някои добри възможност за гол.

През втората част картината бе идентична, макар че гостите от Флоренция се опитаха да щурмуват вратата на съперника в последния четвърт час в търсене на изравнителен гол, който щеше да прати срещата в продължения. Това обаче не се случи и в крайна сметка "орлите" триумфираха.

Лацио ще се изправи срещу победителя от дербито Милан - Интер, което е утре от 21,45 часа на "Сан Сиро".


Лацио - Фиорентина 1:0

1:0 Лулич 6'

Лацио: Стракоша, Бастош, Раду, Де Врай, Баста, Пароло, Лейва, Лулич, Милинкович-Савич, Андерсон, Кайседо

Фиорентина: Драговски, Миленкович, Уго, Астори, Гаспар, Санчес, Бенаси, Верету, Киеза, Сапунара, Бубакар

Манчестър Сити вече се оглежда за нов мениджър

Мениджърът на Манчестър Сити Пеп Гуардиола няма да вземе окончателно решение за своето бъдеще в клуба преди края на настоящия сезон

Левандовски засили слуховете, че си тръгва от националния отбор

Капитанът на Полша Роберт Левандовски загатна за евентуално прекратяване на кариерата си в националния отбор след неуспеха на страната да се класира за Световното първенство през 2026 г., което вероятно бележи края на една ера за най-добрия голмайстор в историята на тима

Нова оставка в италианския футбол, този път от Буфон

Бившият вратар се отказа от поста ръководител на делегацията на националния отбор

Арне Слот коментира предстоящите мачове на Ливърпул

„Надявам се и очаквам да бъдем отборът, който бяхме срещу Галатасарай“

Селекционерът на Норвегия коментира възстановяването на Йодегор

„Уверен съм в него“, заяви Столе Солбакен

Треньорът на Дортмунд уверен, че Шлотербек ще преподпише

Миналата седмица бранителят категорично отрече слуховете, че е близо до нов договор с Борусия