Соколов с 11 точки при успех на Лубе

Соколов с 11 точки при успех на Лубе

Тимът му приключва годината на второ място в Италия

Цветан Соколов и тимът на Кучине Лубе (Чивитанова) прегазиха Тоно Калипо Вибо Валентия с 3:1 (18, -20, 10, 12) в двубой от 14-и кръг на Сериа А1. 

 

Диагоналът влезе като резерва във втория гейм и остана на терена до края, като се отчете с 11 точки (3 блокади). Най-резултатен бе Османи Хуанторена с 21 точки (7 аса!), 13 добави Давиде Канделаро (2 аса). 
 
За опонентите им Олег Антонов завърши с 15 точки (1 ас, 1 блокада). 
 
Така Лубе приключва годината на второ място във временното класиране с 35 точки (12 победи, 2 загуби), само на точка от лидера Перуджа. 
Вибо е на 12-то място с 9 точки (3 успеха, 11 поражения). 
 
Соколов и компания стартират 2018 г. с двубой срещу Равена и Краси Георгиев, на 4 януари (четвъртък) от 22:30 ч. б.в.  
 
Бленджини пое женски клубен отбор

Старши треньорът на националния отбор на България по волейбол за мъже Джанлоренцо Бленджини, който наскоро поднови договора си с родната федерация до 2028 година, ще води и клубен тим в Италия.

Бленджини: Отказах няколко оферти заради България

Целта е да покажем най-добрата ни игра на ЕвроВолей 2026

Илия Петков: Силно се надявам усмивката ми да е още по-широка след Евроволей

„Аз лично съм повече от доволен от удължаването на договора на Бленджини“, заяви волейболният национал

Венислав Антов: Емоциите преди Европейското първенство са безгранични

Разпределителят Стоил Палев призна, че отговорностите са значително по-сериозни след спечелването на сребърните медали от Мондиала

Грозданов е доволен от работата с Бленджини

Капитанът на националния отбор по волейбол призна за умора преди началото на Европейското първенство

Бленджини: Има неща, върху които трябва да работим

Селекционерът остава съсредоточен върху класирането на България за олимпийските игри през 2028 година