Доминик Тийм стартира с победа в Катар

Доминик Тийм стартира с победа в Катар

Австриецът с перфектен старт

 Поставеният като номер 1 на турнира по тенис в Катар- австриецът Доминик Тийм, стартира с победа над Евгений Донской със 7:6 (3), 6:3. В първия сет Тийм трябваше да спасява два сет-пойнта, но в крайна сметка го докара до тайбрек и поведе.

"Чудесно е да си поставен като водач в схемата на турнира. Вниманието винаги е в по-големи дози. Сезонът се очертава да бъде дълъг и аз се надявам, че в този месец ще положа добри основи, заяви Тийм след мача.

Номер 7 в схемата Фернандо Вердаско от Испания победи Дуди Села от Израел с 4:6, 6:4, 6:0, след като изоставаше с 2:4 във втората част, но взе следващите 10 гейма в този мач. Вердаско ще играе във втория кръг с Андрей Рубльов (Русия), който поведе с 6:1 срещу отказалия се след това заради контузия германец Седрик-Марсел Щебе.

Двукратният шампион тук Новак Джокович, който спечели Катар Оупън през 2017-а година, се отказа в събота от участие заради болки в десния лакът.

Гръцкият квалификант Стефанос Циципас пък отстрани Флориан Майер (Германия) след 4:6, 7:5, 6:4. Николос Басилашвили (Грузия) пък отстрани Томас Фабиано (Италия) с 6:4, 6:3.

Григор след триумфа срещу Меншик: Изминалите 12 месеца бяха изключително трудни (ВИДЕО)

Григор Димитров се класира за третия кръг на Уимбълдън, след като победи полуфиналиста от Ролан Гарос Якуб Меншик с 3:1 сета - 7:6 (5), 4:6, 7:5, 6:3. Българинът даде доста емоционално интервю на корта след успеха.

НЕВЕРОЯТЕН: Григор Димитров взе първи голям скалп на Уимбълдън! (ВИДЕО)

Българинът надигра на всички нива полуфиналист от Ролан Гарос

Швьонтек мина с разгром през бивша финалистка от Уимбълдън

Защитаващата шампионка вече е в третия кръг на “свещената трева”

Кузманов е на четвъртфинал на Чалънджър в Брашов (ВИДЕО)

Димитър Кузманов се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира на клей от сериите ATP Challenger 75 в Брашов (Румъния) с награден фонд от 97 640 евро

Новак разкри какво прави българинът в щаба му

Сръбската тенис звезда обясни, че Стоянов не изпълнява функциите на психолог, а работи като „треньор по ментално представяне“.

Българин влезе в щаба на Новак Джокович

Българският инвеститор, предприемач и консултант Константин Стоянов влезе в щаба на сръбския тенисист Новак Джокович.