Гришо: Ще трябва да се стегна за Кирьос (ВИДЕО)

Гришо: Ще трябва да се стегна за Кирьос (ВИДЕО)

Сервисът на Едмън ме изненада най-много, допълни българинът

Григор Димитров записа трудна победа в 3 сета във втория си мач в Бризбейн, където се наложи над британеца Кайл Едмън 6:3,6:7(3), 6:4.
 
Съперникът му за място на финала пък ще е местната звезда Ник Кирьос, а двубоят им ще е в събота не преди 6:00 часа българско време на централния корт "Пат Рафтър Арена".
 
Григор набеляза основните си задачи за този мач, както и обясни какво го е затруднило на корта срещу британеца, веднага след края на срещата между двамата.
 
Краткото интервю, което направи с него бившият му наставник Роджър Рашийд, започна с въпрос за спортсменската ситуация, в която Димитров пръв се притече на помощ на съперника си, когато той се контузи в края на третия сет.
 
„В крайна сметка здравето е над всичко. Ужасно е това, което се случи с Кайл. Надявам се той да се оправи. Аз съм преживял същото няколко пъти и знам какво е чувството. Скокът ми над мрежата обаче беше добър, нали", пошегува се Димитров накрая. 
 
Хасковлията отдаде дължимото на съперника си и разкри къде точно Едмънд го е затруднил.
 
„Понякога на форхенд не знаех къде ще удари. Тежки са ударите му. Бях изненадан обаче от сервиса му, който беше много солиден. Сменяше посоката и на втория сервис”, заяви Гришо.
 
„Тази сутрин заспах в 3,50 ч., но се чувствах прекрасно като се събудих. Харесва ми рутината, да си лягам в 10,30 и да стана рано, но понякога трябва да си подготвен. Мисля, че психически трябва да си подготвен за всичко. Контролираш това, което можеш, и даваш най-доброто от себе си на корта", допълнии Димитров.
 
Колкото до мача с Кирьос Гришо сподели:
 
"Играх с Ник вече няколко пъти. Със сигурност ще бъде забавно. Обичам да играя с него, но той има страхотни оръжия. Сервисът му ще бъде голямо предимство. Ще трябва да се стегна за утре", каза българинът.

 

Григор Димитров и Георги Георгиев отпаднаха в Далас (ВИДЕО)

Най-добрият български тенисист Григор Димитров и Георги Георгиев отпаднаха в първия кръг на двойки на турнира на твърди кортове в Далас

Григор и 19-годишният Георги ще търсят изненада на двойки в Далас

Българската двойка среща Бен Шелтън и Александър Ковачевич

Виктория Томова падна с 10 места в ранглистата

Най-добрата българска тенисистка Виктория Томова падна с 10 места в световната ранглиста на Женската тенис асоциация (УТА), която беше обновена днес.

Григор Димитров запази мястото си в световната ранглиста

Двама българи със сериозен прогрес

Григор Димитров тази вечер открива участието си в Далас

Ще видим изцяло българска двойка на корта

Шиникова отпадна в квалификациите в Португалия

Виктория Томова стартира директно от основната схема