До къде ще стигне Григор Димитров на Аустрелиън оупън?

07 януари 2018 15:38 Васил Костов

Микаела Шифрин с 40-и успех в кариерата си

Носителката Големия кристален глобус за миналия сезон Микаела Шифрин (САЩ) продължава доминацията си в Световната купа по ски-алпийски дисциплини. Американката постигна девета победа за сезона, след като спечели слалома в словенския зимен център Кранска гора. Вчера тя победи и в гигантския слалом в същия курорт.

Олимпийската шампионка в дисциплината Шифрин спечели първия манш с 51.44 секунди, като беше по-бърза с 1.47 сек. пред втората Фрида Хансдотер (Швеция). Американката даде трето време във втория манш - 52.06 секунди, но преднината й беше достатъчна, за да спечели състезанието с общо време от 1:43.50 минута.

Шифрин записа 40-и успех в кариерата си за Световната купа и изравни постижението на шведската легенда Ингемар Стенмарк по брой победи, преди да навърши 23 години. Единствено Анемари Мозер-Прьол (Австрия) има повече успехи на тази възраст - 41.

Втора, на 1.64 секунда, завърши Фрида Хансдотер (Швеция), а трета финишира Уенди Холденер (Швейцария) - на 1.87 секунда.

22-годишната Шифрин спечели първите четири старта за Световната купа от началото на 2018 година и седем от последните осем състезания. Тя има актив от 1281 точки и води в генералното класиране със 721 пред втората Холденер. Петра Влъхова е на трета позиция с 554 точки.

В класирането за малката световна купа в слалома след седем старта за сезона Шифрин е лидер с 680 точки, следвана от Влъхова с 445 и Холденер с 405.

Във вторник във Флахау (Австрия) предстои слалом за жени.

Крайно класиране в слалома за жени в Кранска гора:

1. Микаела Шифрин (САЩ) - 1:43.50 минута (51.44 секунди в първия манш и 52.06 секунди във втория манш)
2. Фрида Хансдотер (Швеция) - 1:45.14 (52.91 и 52.23)
3. Уенди Холденер (Швейцария) - 1:45.37 (53.04 и 52.33)
4. Петра Влъхова (Словакия) - 1:45.68 (53.74 и 51.94)
5. Бернадете Шилд (Австрия) - 1:45.93 (54.38 и 51.55)
6. Мелани Мейлар (Швейцария) - 1:47.18 (53.75 и 53.43)