СЕНЗАЦИЯ: Нотингам изхвърли Арсенал от ФА Къп

Венгер за първи път отпадна в 3 кръг на турнира

Нотингам Форест сътвори изненадата в 1/32-финалите на турнира за ФА Къп. Втородивизионният отбор надигра Арсенал с 4:2 и сензационно отстрани "артилеристите" от надпреварата.

Ерик Лихай в 20-та минута откри резултата за Форест, след като засече центриране от пряк свободен удар. Три минути по-късно Пер Мертазакер изравни. Малко преди почивката Лихай стреля от границата на наказателното поле и вкара второ попадение.

В 64-та минута Роб Холдинг фаулира противников играч в наказателното поле и съдията Джонатан Мос отсъди дузпа в полза на Нотингам. Бен Бреретън реализира наказателния удар за 3:1. В 79-та минута Дани Уелбек се възползва от грешка в защитата на Нотингам и намали за 3:2. В 84-та минута беше отсъдена втора дузпа за Нотингам и Кейрън Даууел прехръвли вратаря Оспина за 4:2. В 89-та минута Джо Уоръл остави Форест с човек по-малко след директрен червен картон.