Арсенал удържа без гол на "Стамфорд Бридж" и отложи развръзката за реванша (ВИДЕО)

За пръв път в Англия ползваха системата VAR, отрязаха Челси за две дузпи

Арсенал изтръгна геройски 0:0 при гостуването си на Челси в пъвия 1/2-финал от турнира за купата на Лигата. Реваншът е на 24 януари на стадиона на "артилеристите".

От титулярния състав на гостите липсваше чилийския нападател Алексис Санчес. Той беше оставен на пейката и се появи ви гра след почивката.
Мениджърът на Арсенал Арсен Венгер пък изгледа двубоя от трибуните, след като беше наказан за три мача.

В 21-ата минута Александър Лаказет отправи силен, но неточен удар към вратата на Челси. Домакините отговориха в 24-ата минута, когато стигнаха до най-чистото положение за гол от началото на мача. Моузес стреля отдясно, но Оспина спаси.

Натискът на Челси се засили. В 28-ата минута защитникът Мейтланд-Найлс се подхлъзна и изпусна Моузес, който стреля, но топката се отби в гредата. Две минути по-късно за пръв път в историята на английския футбол беше използвана системата VAR, след като Чембърс блъсна грубо Аспиликуета.  Реферът Мартин Аткинсън не показа картон.

В 38-ата минута Тибо Куртоа спаси силен удар Айоби, като в ситуацията остана съмнение за дузпа заради нарушение на Моузес слещу Майтланд-Найлс срещу Моузес, но такава не последва след консултация със системата за видеоповторения.

След почивката натискът на домакините се засили, но футболистите в синьо се надпреварваха да пропускат пред вратата на Арсенал. Заслужава си да бъдат отбелязани и героичните действия на гостите в отбрана.

В 55-ата минута прекрасен изсрел на Мората опита беше отразен от вратаря на "артилеристите". Джак Уилшър пък трябваше да бъде сменен принудително заради мускулна травма. На негово място се появи Мохамед Елнени. Малко след това отново Мората можеше да открие за Челси, но от малък ъгъл стреля под плонжа на Оспина и топката се отби в страничната греда.

Три минути преди края гредата да трети път спаси Арсенал. Фабрегас се пребори за топката малко преди тя да излезе в аут и центрира. След рикошет в тялото на Джака кълбото се отбир в страничния стърб.

Домакините поискаха дузпа за нарушение срещу Сеск Фабрекгас, но нова консултация със системата VAR показа, че нарушение няма и всичко в този двубой приключи.

20:00 19/04 КРУМОВГРАД - СЛАВИЯ
19:30 19/04 Дженоа - Лацио
21:30 19/04 Айнтрахт – Аугсбург
21:45 19/04 Каляри - Ювентус
22:00 19/04 Атлетик Билбао - Гранада
19:45 18/04 Фиорентина - Пилзен 2:0 (прод.)
19:45 18/04 Лил - Астън Вила 2:1 (3:4. д.)
22:00 18/04 Рома - Милан 2:1