Трифон Лапков на крачка от финал за Купата на Холандия

Българинът с основен принос за важен успех на Абиант Ликургус

Трифон Лапков изигра отличен мач за Абиант Ликургус (Грьонинген) и тимът му е много близо до финал за Купата на Холандия.

Абиант победи най-големия си съперник Орион с 3:2 (25:21, 25:17, 21:25, 19:25, 15:7) гейма като гост в първи полуфинал от турнира. Реваншът е на 24 януари в Грьонинген.

Лапков, който тръгна към големия волейбол от школата на Виктория Волей (Пловдив), бе титуляр за Абиант Ликургус и се отчете с отлични отигравания на терена.

Пловдивчанинът стана най-резултатният волейболист в мача с 20 точки (3 аса, 1 блок, 47% успеваемост в нападение). Освен това Лапков записа 48% позитивно и 24% перфектно посрещане. Също с 20 точки мача завърши и диагоналът на Орион Йорис Марселис.

Това бе четвърти двубой между двата отбора през настоящия сезон, като всичките са спечелени именно от тима от Грьонинген.