Загуби ли ЦСКА окончателно шансове за титлата?

13 януари 2018 10:37

Пенев: Спечелихме с воля, търпение и себераздаване от всеки

Треньорът на Добруджа 07 Петър Пенев заяви, че всеки мач за неговия отбор в турнира за Купата на България е като финал.

В петък вечер отборът от Добрич победи с 3:2 Пирин и се класира за полуфиналите, където ще играе с домакините от Монтана.

"Как успяхме да измъкнем мача? С много воля и търпение, себераздаване от всеки. Видяхте как се разви срещата. Загубихме два гейма, в които имахме солидна преднина и поради отпускане и нелепи грешки, ги загубихме и играхме 5 гейма", каза Пенев пред BGvolleyball.com.

Относно проблемите на момчетата му на начален удар, спецът заяви:

"Сервисът е доста технически и строго индивидуален елемент. И в първия гейм имахме много брак, после стабилизирахме началния удар", коментира треньорът на Добруджа 07.

За мача с Монтана Пенев заяви, че очаква той да е равностоен и допълни, че са подготвени за голямата подкрепа на публиката към домакините.

"Имаме по-малко от 16 часа, за да се възстановим. Може би фактът, че сме на полуфинал, ще внесе повече адреналин в момчетата. Не разполагаме с дълга пейка, така че докъдето ни стигнат силите. Всеки мач ни е като за финал.

Очаквам равностоен двубой с Монтана като този с Пирин. Имаме сериозни фенове. Ние също сме били домакини на финали за Купа България и знаем как е.

Да не забравяме, че миналага година, когато спечелихме Купата, играхме финал срещу Монтана. Поздравявам ги за класирането, надявам се да зарадваме нашата публика", каза още Пенев.