Кой ще спечели дербито ЦСКА – Левски?

13 януари 2018 14:40 Пламен Димитров

Бриньоне спечели Супер-Г в Австрия

Федерика Бриньоне спечели супергигантски слалом в австрийския курорт Бад Клайнкирхенхайм. Италианката завърши първа с време от 1:09.80 минути.

27-годишната Бриньоне постигна общо седмата си победа в стартовете от Световната купа и втора за сезона. Тя спечели и гигантския слалом в Линц (Австрия) на 29 декември 2017 година.

На втора позиция се нареди швейцарката Лара Гут, която финишира за 1:09.98 минути. Трета остана педставителката на домакините Корнелия Хютер. Нейното време е 1:10.26 минути.

Американката Линдзи Вон завърши на девета позиция в състезанието в Бад Клайнкирхенхайм, докато Тина Вайратер (Лихтенщайн) е седма.
В генералното класиране за Световната купа след 20 от общо 38 старта води Микаела Шифрин с 1381 точки. Представителката на САЩ не завърши в днешното състезание. На втора позиция е швейцарката Уенди Холденер с 560 точки.

В класирането за малката Световна купа в дисциплината Супер-Г води Тина Вайратер с 276 точки, пред Лара Гут с 239 точки. Днешната победителка Бриньоне е с 201 точки на третата позиция.