До къде ще стигне Григор Димитров на Аустрелиън оупън?

13 януари 2018 19:06 Емил Арсов

СЕНЗАЦИЯ: Виляреал матира Реал с фамозен гол насред Мадрид (ВИДЕО+СНИМКИ)

Реал Мадрид записа първа загуба през календарната година, след като изненадващо отстъпи пред Виляреал с 0:1 на своя „Сантяго Бернабеу”.

Домакините имаха по-изгодните шансове за попадение, но нямаха късмет, а в края гостите ги шокираха с късен победен гол, дело на Пабло Форналс.

Иначе момчетата на Зинедин Зидан, които бяха записали две поредни ремита, започнаха по-добре срещата от XIX кръг на Ла Лига и до почивката спокойно можеха да поведат с поне 2:0, ако звездата им Кристиано Роналдо не бе пропилял с лека ръка няколко чисти ситуации.

В 30-ата минута той не успя в опита си да прехвърли вратаря след пас на Лука Модрич, а секунди след това удар на португалеца срещна гредата.

В 32-ата минута отново Роналдо опита изстрел с глава, ала не съумя да улучи вратата.

Последва удар на Гарет Бейл след центриране на Тони Кроос, който обаче не затрудни вратаря на гостите.

Така почивката дойде при нулево равенство, което се запази до заключителните минути на двубоя.

В 87-ата обаче гостите нанесоха своя решителен удар, след като Рабло Форналс вкара изключително красиво попадение, прехвърляйки вратаря от 20-ина метра.

По този начин Виляреал взе трите точки и вече има 31 в своя актив, само с една по-малко от Реал Мадрид, който пък изостава с цели 16 от лидера Барселона и бъдещето на Зинедин Зидан изглежда е поставено на карта.

Стартови състави:

Реал Мадрид: Навас, Марсело, Начо, Карвахал, Варан, Кроос, Каземиро, Модрич, Иско, Бейл, Роналдо;

Виляреал: Асенхио, Бонеро, Гаспар, Коща, Гонзалес, Трикуерос, Кастийехо, Ернандес, Форналс, Раба, Бака;