ПСЖ с минимална победа срещу "автобуса" на Нант (ВИДЕО)

Парижани с нови три точки дори без Неймар

Лидерът във френската Лига 1 ПСЖ победи с минималното 1:0 като гост Нант. Мачът на "Ле Божоар" се игра почти на една врата, след като наставникът на домакините Клаудио Раниери заложи на откровенно защитна схема с петима защитници.

В състава на гостите пък големият отсъстващ беше Неймар, който получи травма и не можа да вземе участие.

Срещата започна по възможно най-добрия начин, след като с първия си удар по посока на Татарусану ПСЖ откри. Точен беше Анхел Ди Мария в 12-та минута, след като получи пас от Кавани, а топката беше пропусната от Мбапе. В 21-та минута Курзава пробва изстрел, но топката излетя встрани от целта.

В 37-та Ди Мария направи фрапантен пропуск, след като парижани развиха страхотна атака през Кавани и Мбапе, но аржентинецът не успя да вкара топката на празна врата.

В самия край на първото полувреме Нант успя да направи няколко добри атаки, които доведоха до първа опасност и пред Ареола, но до нещо по-сериозно не се стигна. След почивката Емилиано Сала беше много близо да върне равенството, но стражът на ПСЖ се справи.

В 85-та минута пък Килиян Мбапе можеше да сложи точка на спора малко по-рано, когато отправи точен, но не много силен удар, който беше лесен за улавяне от Татарусану. По този начин ПСЖ увеличиха аванса си пред Монако на 11 точки, след като вчера монегаските завършиха 0:0 с Монпелие. Нант пък остава пети с 33 точки.