Кой ще спечели Шампионската лига?

17 януари 2018 18:47 Даниел Петров

Лудогорец с летящ старт в контролите (ВИДЕО)

Лудогорец започна успешно подготовката си в Турция след победа с 2:0 над румънския Ботошани в контрола.

Българският шампион игра добре и надигра своя съперник, въпреки че водеше с едно попадение до самия край. Негов автор бе Клаудиу Кешеру в 11-та минута. След това разградчани удариха греда и направиха още няколко пропуска. В края Натанел подпечата победата на разградчани с красив гол.

Те поведоха с гол на Кешеру в 11-та минута. Румънецът реализира на празна врата след спасен удар на Светослав Ковачев от страна на вратара Кобрея.

Лудогорец продължи да доминира през първата част, а в 41-та минута удари и греда. Марселиньо с плътен шут от границата на наказателното поле нацеи
страничния стълб.

В 69-та минута дойде най-опасното положение за румънците.

Богдан Унгурушан центрира за Джонатан Родригес, но аржентинецът не намери рамките на вратата след хубав удар с глава.ю

В 76-та минута Густаво Кампаняро изпусна някак си от два метра и прати топката над опразнената врата. Това трябваше да бъде 2:0.

Малко след това централният бранител на Ботошани Бурка не успя да отправи добър удар от непосредствена близост.

В 90-та минута малкото зрители станаха свидетели на най-красивия момент в мача. Натанаел получи на фланга, влезе навътре и отправи фантастичен удар във вратата на съперника.

Лудогорец - Ботошани 2:0
11' Кешерю 1:0
90' Натанаел 2:0

ЛУДОГОРЕЦ: 1. Броун, 4. Сисиньо, 32. Пластун, 2. Форстър, 19. Василев, 12. Анисе, 18. Дяков, 88. Вандерсон, 84. Марселиньо, 98. Ковачев, 28. Кешерю

второ полувреме: Броун, Терзиев, Моци, Лукас Саша, Горалски, Кампаняро, Мисиджан, Лукоки, Жоао Паоло, Доминик Янков

БОТОШАНИ: 1. Кобреа, 23. Димитраш, 5. Пламада, 3. Бурча, 30. Мусат, 11. Аким, 26. Оайда, 83. Голубович, 7. голофка, 2. Китошка, 9. Аксенте