Джокович обърна Монфис в Мелбърн

Сърбинът се оказа по издръжлив на жегата в Австралия

Бившият №1 в света Новак Джокович се класира за 3-ия кръг на Australian Open. Сърбинът обърна Гаел Монфис (Франция), след като загуби първия сет, за 4:6, 6:3, 6:1, 6:3.

Двубоят продължи 2 часа 45 минути, като 30-годишния Ноле записа седем брейка и 5 аса. Година по-големият Монфис, който заема 39-ата позиция в ранглистата, направи 3 пробива в подаването на съперника си и се отчете с 5 аса.

Той обаче допусна 15 двойни грешки, което се оказа прекалено много срещу опонент като Джокович.

Всъщност жегата бе основният проблем за двамата тенисисти в Мелбърн. В началото проблеми имаше Новак, но след това високите температури оказаха по-голямо влияние на Монфис.

"Ако не мога да ползвам повече от 25 секунди между сервисите, ще колабирам, каза Монфис на съдията при една от почивките.

След края на втория сет той отиде до съблекалнята. Преди това бе попитан от лекарите какъв е проблемът, а той отговори:

"Изморен съм, вие ми се свят".

Накрая по-издръжливият в жегата се оказа сърбинът, който продължава напред в турнира в Мелбърн. Следващият му съперник ще е испанецът Алберт Рамос-Винолас.