Пет гейма и обрати белязаха победа на Хебър срещу ЦСКА

Страхотен мач в Пазарджик в 14-ия кръг на Суперлигата

Хебър се наложи с 3:2 (25:21, 16:25, 17:25, 25:21, 15:9) над ЦСКА в оспорван и драматичен двубой в Пазарджик. Срещата, в която имаше няколко обрата, бе последна от програмата на 14-ия кръг в Суперлигата.

Домакините поведоха, но "червените" взеха втория и третия гейм. Хебър прати мача в тайбрек, след като спечели четвъртия гейм. В последната част играчите на Атанас Петров взеха аванс от 4 точки при 10:6, което бе решаващо за крайния успех.

Ивайло Стефанов бе най-резултатен в мача със 17 точки (1 ас, 2 блокади), Иван Крачев завърши с 14 (1 ас, 3 блокади), а Христо Цветанов (3 блокади) и Тодор Костов с по 12 (3 аса, 1 блокада) за ЦСКА. За "армейците" отново не играха контузените Венцислав Георгиев и Яни Георгиев, които пропуснаха и четвъртфинала за Купата с Нефтохимик (0:3).

За Хебър Мартин Палийски записа 15 точки (4 блокади), Александър Ляфтов направи 12 (4 аса, 1 блокада), а Минчо Минчев и Любослав Симеонов (2 блокади) са с по 10 точки.