ИЗЧИСЛЕНО: Манчестър Юнайтед е най-печелившият клуб в света

ИЗЧИСЛЕНО: Манчестър Юнайтед е най-печелившият клуб в света

Следват испанските грандове Реал и Барса, вижте топ 20

Първенецът в Лига Европа "Манчестър Юнайтед" отново е футболният клуб с най-големи приходи в света, като изпревари носителя на Шампионската лига "Реал" (Мадрид).

За сезон 2016/17 приходите на "червените дяволи" са 676,3 милиона евро, което е със 1,7 милиона евро повече от приходите на "Реал".

На трето място в класацията е "Барселона" с 648,3 милиона евро приходи.

Челните 20 отбора в класацията са спечелили общо 7,9 милиарда евро, което е ръст с 6 процента спрямо миналата година.

Десет от първите 20 отбора в класацията са представители на Висшата лига на Англия, което е обяснимо предвид огромния телевизионен договор, който подписа Висшата лига.

Другите 10 отбора в челната двадесетица са от Испания, Германия и Италия, както и френският ПСЖ.

Дебют сред челните 20 отбора прави английският "Саутхемптън", докато от нея за пръв път отпада италианският гранд "Милан".

Челна 20-ица по приходи за сезон 2016/17:

1. Манчестър Юнайтед 676.3 милиона евро

2. Реал Мадрид 674.6 милиона евро
3. Барселона 648.3 милиона евро
4. Байерн Мюнхен 587.8 милиона евро
5. Манчестър Сити 527.7 милиона евро
6. Арсенал 487.6 милиона евро
7. Пари Сен Жермен 486.2 милиона евро
8. Челси 428 милиона евро
9. Ливърпул 424.2 милиона евро
10. Ювентус 405.7 милиона евро
11. Тотнъм 355.6 милиона евро
12. Борусия Дортмунд 332.6 милиона евро
13. Атлетико Мадрид 272.5 милиона евро
14. Лестър Сити 271.1 милиона евро
15. Интер Милано 262.1 милиона евро
16. Шалке 04 230.2 милиона евро
17. Уест Хем 213.3 милиона евро
18. Саутхемптън 212.1 милиона евро
19. Наполи 200.7 милиона евро
20. Евертън 199.2 милиона евро.
 
Рома вече е на ръба на топ 4 след комфортно 2:0 над Каляри (ВИДЕО)

Рома победи с 2:0 Каляри в двубой от 24-ия кръг на Серия А, игран на "Олимпико"

Росиниър не е притеснен от психологическото състояние на Челси

Мениджърът на Челси Лиъм Росиниър похвали психическата устойчивост на играчите си за постигнатата серия от победи, след като пое поста през миналия месец

Илия Груев е номиниран за Играч на кръга във Висшата лига

Българският национал Илия Груев получи голямо признание в Англия

Директор на Рома: Крайно време е за новите договори на Пелегрини и Дибала

Спортният директор на Рома Рики Масара призна, че е дошъл моментът за окончателни решения относно новите договори на Пауло Дибала и останалите играчи с изтичащи контракти, като в същото време отново коментира и присъствието на клубната легенда Франческо Тоти

Карабельов пред трансфер в родния клуб на Ибрахимович

Според информация на Sportbladet, Малмьо работи по привличането на българския полузащитник Янис Карабельов

Аталанта продължи победната серия с 2:1 над Кремонезе (ВИДЕО)

Отборът на Аталанта продължи подема си в Серия "А" със своята домакинска победа над Кремонезе с 2:1 в предпоследния мач от 24-тия кръг на италианския елит