Надал се отказа поради контузия и отпадна в Мелбърн

Чилич е на полуфинал!

Хърватинът Марин Чилич се класира за полуфиналите на Откритото първенство на Австралия по тенис, след като в решителния пети сет на четвъртфиналната му среща с Рафаел Надал испанецът се отказа заради травма.

В момента, в който мачът приключи, резултатът бе 3:6, 6:3, 6:7(5), 6:2, 2:0 в полза на Чилич.

Така в спора за място на финала поставеният под номер 6 в основната схема Чилич ще играе с непоставения британец Кайл Едмънд, който по-рано днес победи в 4 сета Григор Димитров.

Срещата започна по-добре за поставения под номер 1 Надал, който взе първия сет с 6:3, а във втория водеше с 3:2 гейма с пробив, но в този момент Чилич подобри видимо играта си и реализира два поредни пробива, за да изравни сетовете на 1:1.

Третият сет в мача бе най-оспорваният, като в него се стигна до тайбрек. Изненадващо в него и двамата тенисисти допуснаха много непредизвикани грешки, но Надал показа по-здрави нерви и успя да го вземе със 7:5 точки.

В началото на четвъртия сет се появиха и проблемите на Надал, а испанецът поиска медицинско прекъсване при 3:1 в полза на Чилич. Световният номер 1 се завърна на корта, но си личеше, че играта му вече не е същата.

В началото на петия сет болките на Надал в левия крак станаха още по-силни и испанецът явно куцаше по корта. Без особени проблеми Чилич взе първите два гейма в сета, което накара Надал да предаде мача след почти 4 часа игра.

Преди този мач Надал бе спечелил последните си пет мача с Чилич.
Феновете за Димитров срещу Алкарас: Все едно гледахме Федерер от най-добрите му години