Рилски Спортист със седма победа в Балканската лига

ъзпитаниците на Людмил Хаджисотиров победиха гостуващия Ибър

Отборът на Рилски спортист (Самоков) постигна седма победа в Балканската лига по баскетбол за мъже.

Възпитаниците на Людмил Хаджисотиров победиха гостуващия Ибър (Черна гора) с 89:71 (17:16, 24:17, 30:18, 18:20) точки в мач от десетия кръг на турнира.

Рилски спортист заема второ място в класирането със 7 успеха и 1 поражение, колкото има и на върха Блокотехна (Македония). Ибър заема последната позиция с 1-5 и два мача по-малко.

Баскетболистите от Самоков изиграха силни втора и трета четвърт и преди финалните 10 минути имаха аванс от 71:51. До края те нямаха проблеми и спокойно доиграха мача.

За победителите се отличиха Мартин Маринов със 17 точки, Травис Тейлър с 13 точки, Шелдън Джетър с 11 точки и 7 борби и Еван Равънел с 10 точки.

За гостите 28 точки реализира бившият играч на Рилски спортист Джеръл Симънс, а 18 точки и 15 борби добави Морис Джефърс.

Утре Ибър ще изиграе още един мач от Балканската лига в България. Черногорците гостуват на пловдивския Академик Бултекс 99.