Арсенал обърна Челси с доста късмет и е на финал (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Топчиите” ще спорят с Манчестър Сити за единствения трофей в Англия, който Венгер не е печелил в кариерата си

Арсенал победи Челси като домакин с 2:1 и се класира за финала на турнира за Купата на лигата в Англия, след като първата среща на „Стамфорд Бридж” приключи без попадения.

Двата тима излязоха без титулярните си вратари и започнаха вихрено голямото лондонско дерби, изгледано на живо от 58 964 зрители на стадион „Емирейтс”.

Още в началото Педро вкара гол с глава, но той бе отменен заради засада, потвърдена и от системата VAR за видеоповторения, която бе използвана за пети път в английски клубен турнир.

В седмата минута обаче испанският национал получи пас от Н’Голо Канте и изведе Еден Азар сам срещу Давид Оспина.

Белгийският национал не остави шанс на стража и хладнокръвно откри резултата.

Той бе изравнен едва пет минути по-късно, макар и с голяма доза късмет.

Начо Монреал засече едно центриране, след което топката се отби първо в главата на Маркос Алонсо, а после и в тази на Антонио Рюдигер, за да влети в мрежата на Челси – 1:1.

След това Уилиан пропусна изгодна ситуация, а не след дълго получи контузия и това даде шанс за дебют на пристигналия от Евертън халф Рос Баркли.

Точно преди почивката Месут Йозил бе на път да донесе за втори път преднина на Арсенал, ала топката прелетя покрай целта, а след паузата „топчиите” заиграха доста по-силно.

Това донесе резултат в 60-ата минута, когато „артилеристите” отново имаха сериозна доза късмет.

Лятната им покупка Алекс Лаказет финтира в пеналта Андреас Кристиансен и опита центриране, рикоширало в крака на Рюдигер. Така топката стигна до Гранит Джака, а той я прати в мрежата за 2:1.

В 75-ата минута Алекс Айоби имаше шанс да сложи точка на спора, но не съумя да преодолее Уили Кабайеро, макар да бе сам срещу него.

В крайна сметка до нови попадения не се стигна и Арсенал се класира за финала, а Челси остана с един успех срещу лондонския си съперник в осемте издания на дербито след пристигането на Антонио Конте.

„Топчиите” пък си уредиха среща с Манчестър Сити на стадион „Уембли” след месец.

Двата тима ще спорят за единствения трофей в Англия, който Арсен Венгер не е печелил на 25-и февруари.

Стартови състави:

Арсенал: Оспина, Бейерин, Мустафи, Кошчелни, Монреал, Елнени, Джака, Уилшър, Йозил, Айоби, Лаказет;

Челси: Кабайеро, Аспиликуета, Кристиансен, Рюдигер, Моузес, Бакайоко, Канте, Алонсо, Уилян, Азар, Педро;