Резерва носи победата на Лудогорец срещу румънци (ВИДЕО)

Новото попълнение Швиерчок дебютира за шампионите

Резервата Жоао Пауло донесе успеха на Лудогорец с 2:0 в контролата с третия в румънското първенство Университатя (Крайова). Нападателят, който се появи на терена след почивката  отбеляза и двете попадения за шампионите.

Това беше третия мач на Лудогорец от лагери в Турция. Тимът продължава без загуба след 2:0 срещу друг румънски тим - Ботошани и 2:2 с украинския гранд Шахтьор (Донецк) - 2:2.

Дебют за "орлите" направи новото попълнение Якуб Швиерчок.

Първата по-сериозна опасност пред една от двете врати дойде в 8-ата минута. Балуца стреля, но топката рикошира в Рафаел Форстър и излезе в корнер. Само 120 секунди по-късно Марселиньо можеше да вкара много красив гой. Той видя, че вратаря на Университатя Митрович е излязъл доста напред и се опита да го прехвърли с удар почти от центъра, но топката мина над вратата.

В 17-ата минута отлична атака на румънците завърши със спасяване на Ренан след удар на Бурлачу. Топката попадна в Густаво, чийто изстрел рикошира в играч на Лудогорец и излезе в корнер.

Лудогорец като по чудо не откри резултата в 41-ата минута. Вандерсон подаде към Ковачев, който стреля от 8-9 метра, но Митрович спаси. Последва добавка на Марселиньо, при която  топката профуча покрай лявата греда.

Секунди по-късно Густаво можеше да накаже българския шампион, когато се озова сам срещу Ренан, прехвърли го, но Игор Пластун изчисти пред голлинията.

В 44-ата минута удар на Кешеру от пряк свободен удар се отби в гредата.

По традиция на почивката треньорът Димитър Димитров пусна нови 11 футболисти. В игра за пръв път се появи най-новото попълнение на Лудогорец Якул Швиерчок.

Второто полувреме започна с удар на Швиерчок, който мина встрани от вратата. Малко след това и 17-годишният Доминик Янков стреля в аут.
В 66-ата минута разградчани поведоха в резултата. Голът вкара Жоао Пауло. Бразилецът получи пас в наказателното поле на съперника. Ударът му срещна тялото на играч на Университатя и прехвърли вратаря Митрович за 1:0.

Жоао Пауло отбеляза още едно попадение пет минути по-късно. Горалски подаде на нападателя, който се справи с Разван Попа и с удар по диагонала прати за втори път топката в мрежата на Университатя.

В 76-ата минута бразилецът беше близо то хеттрик, но изстрелът му беше отразен от Митрович.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ЛУДОГОРЕЦ: 33 Ренан, 19 Александър Василев, 2 Рафаел Форстер, 32 Игор Пластун, 4 Сисиньо, 12 Абел Анисе, 18 Светослав Дяков, 88 Вандерсон, 84 Марселиньо, 98 Светослав Ковачев, 28 Клаудиу Кешеру
Резерви: 1. Броун, 8. Лукас Саша, 5. Терзиев, 30. Моци, 6. Натанаел, 10. Кампаняро, 44. Горалски, 64. Янков, 37. Жоао Пауло, Мисиджан, 70. Шверчок;
Треньор Димитър Димитров
УНИВЕРСИТАТЯ КРАЙОВА: 51. Миодраг Митрович 6. Ренато Келич 27. Иван Мартич 4. Разван Попа 18. Апостол Попов 11. Никушор Банку 8. Александру Матею 5. Владимир Скречу 7. Густаво 10. Александру Балуца 36. Андрей Бурлачу;