Радо Янков стартира с №7 на рождения си ден

Радо Янков стартира с №7 на рождения си ден

Квалификациите в Банско започват в 8,30 часа

Носителят на Световната купа в паралелните дисциплини за сезон 2016/17 Радослав Янков ще стартира с №7 в първия старт за Световната купа в Банско на 26 януари. Тегленето на номерата бе по време на техническата конференция в хотел "Стражите", където са настанени отборите.

 

Потникът на Радо получи неговият треньор Георги Атанасов - Джоко. Самият Янков пък празнува рожден ден в петък, когато е състезанието. 

Другите български състезатели при мъжете са Димитър Ганичев №55, Михаил Кръшняк №59 и Станислав Вангелов №60. 
 
При дамите ще ни представя завоювалата в последния момент олимпийска квота за ПьонгЧанг Теодора Пенчева №42. Нейният номер взе Виктор Жеков.
 
Квалификациите в паралелния гигантски слалом започва в 8,30 ч и ще се проведе в долната част на писта "Томба" на "Бъндеришка поляна". 
 
Според регламента след първия рън на квалификациите продължават най-бързите 16 от синьото и 16 от червеното трасе. След втория рън за финала се класиран най-бързите 16. Според времето в квалификацията се подрежда и стартовата решетка. По правилник състезателят с по-предно класиране в квалификацията избира на кое трасе да кара.
 
Финалите стартират в 12,30 ч.
Лора Христова сред световните звезди на специален старт в биатлона

Българката е потвърдила участие в необичайна надпревара във Фрасиноро, Италия

Каролина спечели Купа "Стенли" за втори път (ВИДЕО)

Каролина Хърикейнс надделя над домакина Вегас Голдън Найтс с 3:0 и с третия си пореден успех във финалната серия в Националната хокейна лига триумфира с 4:2 победи, за да спечели за втори път в историята си Купа "Стенли" след първия  си триумф преди две десетилетия.

Каролина е на победа от титлата в НХЛ (ВИДЕО)

Хърикейнс се наложиха с 4:2 над Вегас

Русия аут от Световното първенство по хокей на лед

Международната федерация по хокей на лед (IIHF) не включи Русия в списъка с отбори, участващи в мъжкото Световно първенство през 2027 година, въпреки че ръководният орган отмени забраната си за страната миналия месец, предаде Ройтерс.

Драма и Вегас Голдън Найтс поведе в серията за Купа "Стенли"(ВИДЕО)

Вегас Голдън Найтс спечели с 5:4 след две продължения третия мач от серията с Каролина Хърикейнс за титлата в Националната хокейна лига на САЩ и Канада.

Хокейният треньор на Германия подаде оставка

Харолд Крайс напуска поста старши треньор на германския национален отбор по хокей на лед за мъже, след като не успя да изведе тима до медалите на Олимпийските игри и Световното първенство.