Приеха Халеп в болница след финала в Мелбърн

Приеха Халеп в болница след финала в Мелбърн

Румънката се оплака от световъртеж още по време на двубоя с Вожняцки

Румънката Симона Халеп е била приета в болница тази нощ, за да получи лечение заради дехидратация след финала на Откритото първенство на Австралия.
 
Вчера тя загуби от датчанката Каролин Вожняцки, като отстъпи и първата си позиция в световната ранглиста на жените.
 
По време на мъжкия финал между Роджър Федерер и Марин Чилич ESPN показа кадри на Халеп в болницата, където тя е прекарала нощта. Румънката е напуснала лечебното заведение тази сутрин.
 
Финалът при дамите се игра при горещо време и температура на въздуха около 30 градуса Целзий и влажност около 60 процента.
 
По време на двубоя, който продължи 2:49 часа, Халеп се оплака от световъртеж. Тя е била с повишено кръвно налягане и пулс.
 
Вожняцки спечели със 7:6 (2), 3:6, 6:4 и завоюва първа титла от “Големия Шлем” в кариерата си. Освен това утре тя официално ще измести Халеп от първото място в световната ранглиста на WТА.

 

Иван Иванов отпадна в Испания

Националът на България за Купа "Дейвис" Иван Иванов отпадна в първия кръг на сингъл на турнира на клей от сериите "Чалънджър 50" в Червия (Италия), който е с награден фонд от 56 700 евро. 

Глушкова бие в Австрия

Националката на България за "Били Джийн Кинг Къп" Денислава Глушкова се класира убедително за втория кръг на сингъл на турнира на клей в Клагенфурт (Австрия), който е с награден фонд от 30 хиляди долара.  

Шампионът в Хамбург бе детрониран още на старта

Квалификант от Перу спря световния номер 12

Тежката прогноза се сбъдна и Алкарас пропуска Уимбълдън

Испанецът още изпуска и турнира в Куинс

Кузманов разгроми сънародник и връстник на Алкарас

Българинът загуби едва два гейма на старта в Истанбул

Григор Димитров изпусна “златен шанс” за победа на Ролан Гарос (ВИДЕО)

Българинът със седма поредна загуба и отпадане в пресявките в Париж