Лудогорец загуби от 2:0 пред погледа на Домусчиев (ВИДЕО)

"Орлите" обърнати от Кайрат

Лудогорец загуби от Кайрат в контролна среща. „Орлите” отстъпиха с 2:3 на казахстанския си съперник, въпреки че още до 10-ата минута водиха с 2:0. Първата загуба на родния шампион по време на лагера в Турция бе изгледана от собственика на клуба Кирил Домусчиев.

След спокойно начало, в 6-ата минута Мисиджан показа изключителна класа. С много премерен удар от дъгата пред наказателното поле, той заби топката в долния ляв ъгъл за 1:0. След само 240 секунди „орлите” удвоиха аванса си. Лукоки проби отдясно и центрира, а Мисиджан засече на шпагат, реализирайки второто си попадение в мача за 2:0. В 14-ата Кайрат отговори на предизивикателство. Исаел стреля далеч извън наказателното поле, намирайки долния ляв ъгъл за 2:1. Саша можеше да възстанови аванса от две попадения на българския тим, но топовният му изстрел профуча до дясната греда. Мисиджан стреля хубаво от фаул, но вратарят улови. В 35-ата минута Лукоки направи хубав пробив, остана сам срещу вратаря, но стреля неточно. В ответната атака пък Исаел навърза няколко футболисти на родния шампион, но завършващият му удар срещна дясната греда.

В началото на втората Лудогорец разигра хубаво от фаул, но Мисиджан не успя да нанесе голов удар. Последваха много смени в състава на Димитър Димитров, които определено повлияха на играта. В 69-ата минута Моци бутна в наказателното поле в гръб съперников футболист, за което бе отсъдена дузпа. От бялата точка, минутка по-късно, Исламхан бе точен за 2:2. Кешеру и вратарят на Кайсар се хванаха за гушите в една ситуация, но всичко се размина бързо и без по-сериозни сблъсъци. В 88-ата минута, след центриране отляво, Сарсенов засече с глава, осъществявайки пълен обрат.

ЛУДОГОРЕЦ: Броун, Лукас Саша, Форстър, Пластун, Сисиньо, Абел Анисе, Дяков, Вандерсон, Марселиньо, Лукоки, Мисиджан (Ренан, Моци, Горалски, Натанаел, Терзиев, Кампаняро, Шверчок, Жоао Пауло, Ковачев, Кешерю)

КАЙРАТ: Покатилов, Куантаев, Рудоселски, Бато, Суюмбаев, Куат, Абикен, Швъйрев, Исаел, Аршавин Анене

НКП обяви, че ще има шествие преди дербито с ЦСКА

Двубоят на "Васил Левски" е от 16:15ч. в събота

БПФЛ благодари на депутатите за визите на чужденците

С промените се слага край на бавната процедура по издаване на работни визи на футболисти извън ЕС

Звездите на България и Етър сътвориха шоу с 8 гола на "Ивайло"

Сборният отбор на Краси Балъков отстъпи пред водените от Стоичков легенди

Димитър Шалъфов: Стадион "Георги Аспарухов" не може да бъде отдаден на концесия

Вижте какво разясни председателят на СОС

Гонзо против дерби без публика: Трябва да решим проблема с футболното хулиганство

Президенът на БФС предупреди, че ако казусът не бъде решен, полицията ще затвори секторите

Балъков: Етър е майката и бащата на моята кариера

Легендата на българския футбол се надява мача в чест на 100-годишнината на "болярите" да стане празник на града

Вальо Илиев: Целта пред ЦСКА 1948 е Европа

"Не искаме да се задоволяваме с малкото, а напротив - да бъдем гладни за повече"