Пиронкова категорична над италианка в Ню Йорк

Пиронкова категорична над италианка в Ню Йорк

Българката би с 2:0 сета Камила Джорджи

Първата ни ракета Цветана Пиронкова беше безпощадна и победи с 6:3, 6:4 87-ата в света италианка Камила Джорджи в първия кръг на последния за годината турнир от Големия шлем Ю Ес Оупън на кортовете в Ню Йорк.

Благодарение на победата си над Джорджи първата ни ракета си осигури $37,000 от наградния фонд и 100 точки за ранглистата, но няма да добави нови към актива си, тъй като и през миналата година достигна до тази фаза на турнира.

Така в спор за влизане в 3-ия кръг пловдивчанката ще излезе срещу японката Аюми Морита, която по-рано днес отстрани с 2:0 сета румънката Моника Никулеску.

Това ще е трети мач между двете, а Пиронкова спечели първите два, и то без загубен сет - 6:0, 6:1 на Индиън Уелс през 2010 г. и 6:3, 7:5 в Токио няколко месеца по-късно. 

Глушкова отпадна във втория кръг в Австрия

От Настася Шунк

Калоян Шиков е на 1/4-финал на турнир в Румъния

Калоян Шиков се класира за четвъртфиналите на сингъл при юношите на турнира от категория J200 в Търгу Жиу, Румъния.

Бен Шелтън отпадна във втория кръг на турнира по тенис в Хамбург

Световният номер 6 и втори поставен Бен Шелтън (САЩ) отпадна във втория кръг на турнира по тенис на клей от сериите „АТП 500“ в Хамбург.

Иван Иванов е финалист за най-добър млад спортист на Европа в наградите на ЕОК

Тенисистът Иван Иванов е финалист в 14-о издание на наградите "Пьотр Нуровски" за най-добър млад европейски спортист.

Иван Иванов отпадна в Испания

Националът на България за Купа "Дейвис" Иван Иванов отпадна в първия кръг на сингъл на турнира на клей от сериите "Чалънджър 50" в Червия (Италия), който е с награден фонд от 56 700 евро. 

Глушкова бие в Австрия

Националката на България за "Били Джийн Кинг Къп" Денислава Глушкова се класира убедително за втория кръг на сингъл на турнира на клей в Клагенфурт (Австрия), който е с награден фонд от 30 хиляди долара.