ЦСКА изпусна Спартак Москва (ВИДЕО)

Каранга удари две греди, Бодуров се сби със съперник

ЦСКА записа още едно престижно равенство в Испания. "Червените" направиха 0:0 с руския шапмион Спартак (Москва) в третата си контрола. Тимът на Стамен Белчев повече заслужаваше победата, след като играчите му удариха две греди и пропуснаха още няколко чисти голови положения.

В първите две проверки на испанска земя "червените" записаха победа и равенство. ЦСКА стартира с 8:0 срещу китайския Дзянсу Сунин, чийто треньор е италианската легенда Фабио Капело, а след това записа престижно равенство - 0:0 срещу украинския гранд Динамо (Киев).

Кристиян Малинов пропусна двубоя заради лека контузия, а титуляр беше Николай Бодуров, за когото по-рано през деня излезе информация, че е желан от последния в Серия "А" Беневенто. Националът обаче изведе “армейците” с капитанската лента, което е сигурен знак, че Бодуров остава на “Българска армия” и през пролетта.

Като партньор на Бодуров в центъра на отбраната започна универсалния Александър Дюлгеров.

Капитанът на националите ни Ивелин Попов не игра за Спартак.

ЦСКА можеше да открие още във 2-ата минута, когато удар на Каранга отблизо се отби в напречната греда. В отвентата атака Куинси Промес направи неуспешен опит да прехвърли Китанов.

Кирил Десподов на два пъти опита удари от разстояние. Първият беше слаб и не затрудни вратаря Ребров, а вторият мина високо над вратата.
До края на полувремето "червените" по-често поглеждаха към съперниковата врата, но чисти положения липсваха.

След почивката двата отбора видимо вдигнаха темпото. В 48-ата минута удар на Фернандо от профуча опасно покрай вратата на ЦСКА. Само 120 секунди по-късно Жеферсон върна неразчетено назад, Бодуров беше изпреварен от Глушаков, чийто удар обаче е спасен от Черниаускас. Българският тим отговори с опасна атака, при която Енрике подаде отлично към Каранга, който се опита да финтира съперников защитник, но топката беше изчистена от краката му.

В 57-ата минута се стигна и до бой на терена. Бодуров беше изблъскан в гръб от Луис Адриано. Българинът отговори на провокацията и двамата си размениха по няколко удара. Съдията обаче укроти страстите без картони.

Гредата за втори път попречи на Каранга да вкара. В 67-ата минута Жеферсон центрира, Бодуров продължи към Каранга, който засече топката с глава. Вратарят на Спартак обаче показа невероятен рефлекс и блокира удара му, след което топката се удари в напречната греда.

Последваха пропуски на влезлите като резерви Александър Георгиев и Жеан Бланко.

Зе Луиш от Спартак пък удари греда при изпълнение на фаул в 81-ата минута.

Стартов състав на ЦСКА: 12. Георги Китанов (в), 11. Станислав Манолев, 5. Николай Бодуров (к), 23. Александър Дюлгеров, 3. Жеферсон Телес, 16. Раул Лое, 20. Тиаго Родригес, 10. Роланд Алберг, 17. Енрике Рафаел, 19. Кирил Десподов, 9. Фернандо Каранга;

Резерви: 30. Витаутас Черниаускас (в), 1. Слави Петров (в), 24. Александър Барт, 18. Александър Георгиев, 4. Божидар Чорбаджийски, 2. Стойчо Атанасов, 26. Валентин Антов, 29. Никола Борисов, 15. Кристиян Малинов, 24. Божидар Чуканов, 27. Радослав Живков, 7. Жеан Бланко;

СПАРТАК (Москва): 32. Ребров, 38. Ещенко, 33. Максимович, 29. Купетов, 23. Комбаров, 8, Глушаков, 11. Фернандо, 99. Педро Роша, 50. Пашалич, 10. Промес, 12. Луис Адриано

1' - Начало на мача!

2' - Греда за ЦСКА! Тиаго опитва изстрел. Топката е засечена от Каранга, който от границата на малкото наказателно поле я праща в напречната греда.

3' - Куинси Промес пропуска да открие за Спартак. Холандецът се озовава сам срещу Китанов и опитва да го прехвърли, но вратарят лови топката.

5' - Неубедителна намеса на Китанов по чудо не завършва с гол във вратата на ЦСКА.

12' - Луис Адриано е изпуснат от Александър Дюлгеров, но не успява да засече центриране на свой съотборник.

12' - Каранга пробва да изведе Енрике с пас от центъра. Максимович обаче успява да изчисти топката.

14' - Енрике остава да лежи след сблъсък с футболист на Спартак. Налага се лекарския екип на "червените" да влиза, за да му окаже помощ.

19' - Центриране на Десподов към Каранга. Бранител на руския тим обаче се намесва и предотвратява опасността.

24' - Кирил Десподов стреля, но прекалено слабо и право в ръцете на вратаря Ребров.

27' - Нов изстрел на Десподов. Този път топката минава високо над вратата.

34' - Енрике е съборен от Педро Роша на границата на наказателното поле, но съдията преценява, че нарушение няма и дава знак играта да продължи

42' - Защитник на Спартак връща топката към вратаря. Енрике се опитва да притисне Ребров, който обаче успява да се измъкне от ситуацията и да изрита топката.

44' - Центриране на Манолев, Каранга обаче остава под топката и за Ребров не е проблем да улови.

45' - Край на първото полувреме!
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
46' - Начало на второто полувреме!

46' - Треньорът на ЦСКА Стамен Белчев извършва само две промени - вместо Раул Лое на терена се появява Чорбаджийски, а Черниаускас заменя Китанов.

48' - Удар на Фернандо от профучава опасно покрай вратата на "червените".

50' - Жеферсон връща неразчетено назад, Бодуров е изпреварен от Глушаков. Неговият удар обаче е спасен от Черниаскас.

51' - Енрике подава отлично към Каранга, който се опита да финтира съперников защитник, но топката е изчистена от краката му.

57' - Бой на терена!  Бодуров е изблъскан в гръб от Луис Адриано. Българинът отговоря на провокацията и двамата си разменят няколко удара. Съдията успява да укроти страстите без картони.

67' - Втора греда за ЦСКА! Жеферсон центрира, Бодуров продължава към Каранга, който засеча топката с глава. Вратарят на Спартак обаче демонстрира невероятен рефлекс и блокира удара му, след което топката се ударя в напречната греда.

68' - Треньорът на Спартак пет промени наведнъж. След появилите се на терена обаче не е Ивелин Попов.

73' - Александър Георгиев краде топката от футболист на московския гранд и стреля. Топката обаче профучава покрай гредата.

77' - Центриране на Мелгарехо, Черниаускас лови.

79' - Непростим пропуск за ЦСКА! Жеан Бланко  остава сам срещу съперниковия вратар, но предпочита да подава към Манолев, който обаче е хванат в крачка и не може да отиграе ситуацията.

81' - Греда и Спартак! Зе Луиш стреля от фаул, топката среща страничната греда.

88' - Нов пропуск за ЦСКА! Жеан Бланко не успява да засече прострелно центриране на Александър Георгиев.