Левски показа мощ и подчини австрийци (ВИДЕО)

Новите играчи на "сините" дебютираха

Левски спечели четвъртата си контрола в зимната подготовка.

"Сините" победиха с 3:1 австрийския Флоридсдорфер, въпреки че допуснаха попадение още в третата минута.

Тимът на Делио Роси изигра много силно второ полувреме и вкара три безответни попадения. В края даже и изпусна дузпа.

Много от новите играчи на тима дебютираха в днешния мач.

Двубоят започна кошмарно за Левски. След по-малко от 180 секунди игра, Давид Яблонски сбърка фатално в изнасянето. Топката стига в наказателното поле до Фучик, който с удар в близкия ъгъл даде аванс на австрийците – 0:1. Веднага след това Митрев не се намеси убедително при удар в очертанията на вратата, но все пак защитник изчисти в корнер. В 7-ата минута Левски създаде първата си опасност. Хубав удар по диагонала на Кабрал, обаче се отклони в играч на съперника и излезе в ъглов.

Станислав Иванов осъществи хубав пробив, нахлу в наказателното поле и намери Кабрал, чийто удар обаче попадна във вратаря. В 20-ата минута Жорди Гомес центрира от корнер, Белаид засече с глава, но защитник изчисти пред голлинията. В 26-ата минута Маркуц засече с глава центриране отдясно, но Митрев улови.

Левски започна втората част преобразен - доста по-динамично, вдигайки сериозно оборотите спрямо първата. Играещите с жълти екипи в този мач българи, натиснаха своя съперник в опит да стигнат поне до изравнителен гол.

Панайотов стреля хубаво в 50-ата минута, но вратарят плонжира и изби в корнер. В 54-ата минута футболист на Флоридсдорфер извърши зключително грубо нарушение срещу Гомес, след което Фучик налетя на бой. В крайна сметка ситуацията се разминава дори без картони. 120 секунди по-късно Милош Цветкович центрира отдясно, а Антонио Вутов засече от въздуха за 1:1. След час игра пък Левски осъществи пълен обрат. Кабрал намери на границата на наказателното поле Прохазка, който с пета чукна към Вутов. Последният нанесе мощен изстрел,

Станислав Костов отклони топката и тя влетя в мрежата за 2:1. В 69-ата минута, влезлият секунди по-рано Филипе Нашименто центрира от корнер около дъгата пред наказателното поле, където Давид Яблонски с мощна тупалка от въздуха прати топката в долния ляв ъгъл за 3:1. Васил Панайотов стреля от сериозна дистанция в 80-ата минута, но топката премина малко над напречната греда.

В края на мача Алфонсо Фигереро беше ударен в наказателното поле и съдията отсъди дузпа. Роман Прохазка обаче видя как ударът му е спасен.

Левски: Божидар Митрев, Ивайло Найденов, Давид Яблонски, Аймен Белаид, Иван Горанов, Антони Белмонт, Жорди Гомес, Васил Панайотов, Жерсон Кабрал, Сержиу Буш, Станислав Иванов

Резерви: Николай Кръстев, Милош Цветкович, Томислав Папазов, Георги Ангелов, Нелуц Рошу, Роман Прохазка, Илия Юруков, Мартин Петков, Алфонсо Фигейродо, Фелипе Нашименто, Паулиньо, Станислав Костов, Антонио Вутов

Флоридсдорфер: 1. Фрайзъл, 19. Бечирович, 15. Бубалович, 3. Умйенович,  22. Леовац, 7.Вьолкъл, 16. Белем, 14. Хинтенбергер, 27.Маркуц, 17. Фучик, 99. Саханек