Олимпик (Марсилия) и Метц направиха голово шоу (ВИДЕО)

След победата си Олимпик (Марсилия) излезе временно втори с 51 точки

Олимпик (Марсилия) размаза у дома последния Метц с 6:3 в среща от 24-ия кръг на френската Лига 1 и излезе на втора позиция във временното класиране.

Морган Сансон (6) след пас на Валер Жермен откри резултата в полза на домакините, а след това подаде за първия от двата гола на Флориан Товен (9, 44) през първата част. Малко след почивката Валер Жермен (49) направи резултата 4:0 след асистенция на Флориан Товен (56), който пък оформи хеттрика си след подаване на Димитри Пайе.

Флоран Моле (73) намали за гостите, но Костас Митроглу (75) вкара шести гол за марсилци след нова асистенция на Пайе. Гостите стигнаха и до още две попадения, като първото от тях бе отново на Флоран Моле (84) след пас на Даниел Миличевич, а второто на резервата Ибрахима Ниан (90), оформил крайния резултат.

След победата си Олимпик (Марсилия) излезе временно втори с 51 точки преди останалите срещи от кръга. Метц остава на дъното с 18 точки.