Новият нападател пак носи успех на Лудогорец (ВИДЕО+СНИМКИ)

Швиерчок се разписа и в последната контрола от лагера в Турция

Лудогорец победи Арсенал (Тула) с минималното 1:0 в последната си контрола от подготвителния лагер в Турция.

Българският шампион стигна до успеха над осмия в Русия, след като в в 27-ата мин. новото попълнение Якуб Швиерчок вкара единствения гол в спаринга и вече има 4 попадения в три мача като титуляр за "орлите".

25-годишният нападател на полския национален отбор се разписа от добавка след хубав пробив на Върджил Мисиджан.

Последният удари греда в самия край на първата част, а през втората нови попадения не паднаха и в крайна смекта Лудогорец си тръгва от Турция с пет победи, един равен и една загуба.

През първия четвърт час срещата бе равностойна и двата отбора пропуснаха добри възможности, а в 26-ата минута Арсенал можеше да открие резултата чрез Джорджевич, който шутира покрай лявата греда от границата на пеналта.

В ответната атака Лудогорец откри, след като Мисиджан направи отлично двойно подаване с Марселиньо и излезе сам срещу вратаря, но стреля в тялото на Левашов.

Швиерчок обаче се ориентира най-бързо в наказателното поле и прати топката в мрежата – 1:0.

Малко преди паузата Хорхе Броун спаси удар на Ткачев, който бе изведен сам срещу него.

В последната минута на полувремето Лукоки надбяга руската отбрана и върна към Мисиджан, който майсторски шутира от границата на наказателното поле, но топката срещна лявата греда на вратата на Арсенал.

След подновяването на играта Джорджевич и Горбатенко бяха много близо до изравнителния гол, а в 65-ата минута Вандерсон изведе Лукоки, който шутира встрани от вратата. До края на срещата "орлите" можеха да вкарат втори гол, но Вандерсон, Ковачев и Жоао Пауло пропуснаха.

Веднага след мача Лудогорец се прибира с чартърен полет в България и така приключва своя 26-дневен лагер в турския курорт Белек.

Ето и съставите на двата отбора:

ЛУДОГОРЕЦ: Хорхе Брун, Сисиньо, Козмин Моци (74 - Георги Терзиев), Игор Пластун (74 - Рафаел Форстър), Лукас Саша (74 - Натанаел), Абел Анисе (74 - Густаво Кампаняро), Светослав Дяков (46 - Яцек Горалски), Марселиньо, Върджил Мисиджан, Джоди Лукоки (74 - Светослав Ковачев), Якуб Шверчок (46 - Вандерсон)

АРСЕНАЛ (ТУЛА): Левашов, Комбаров, Григалава (71 - Новоселцев), Беляев, Алварес (66 - Михаил Александров), Чаушич (79 - Денисов), Берхамов (71 - Хагуш), Горбатенко, Ткачев (79 - Расич), Кангва, Джорджевич (71 - Дзюба).
Вальо Илиев: Целта пред ЦСКА 1948 е Европа

"Не искаме да се задоволяваме с малкото, а напротив - да бъдем гладни за повече"

Официално: Столична община поиска „Герена“

Тръпката е в efbet Лига – шампионатът се разделя на 3 групи, интригата е на макс!

Бонусът за елита на платформата за онлайн спортни залози efbet.com важи до края на сезона