Митко Ценов с дубъл на 800 и 1500 метра

Сребърния медал на четири обиколки извоюва Алекс Василев

Митко Ценов (СК Атлет-Мездра) записа дубъл на републиканското първенство по лека атлетика за мъже и жени в софийската зала "Асикс Арена". След като вчера беше над всички на 1500 метра, днес възпитаникът на Йоло Николов си осигури златния медал и на 800 м. Ценов спечели титлата с време 1:53.10 мин.

Сребърния медал на четири обиколки извоюва Алекс Василев (Академик-София) с 1:53.31 мин. Бронзовото отличие спечели Мартин Проданов (СК Актив 2013 - Пловдив) с 1:53.42 мин.

В същата дисциплина при жените шампионка стана Полина Тодорова (Тунджа-Ямбол) с 2:10.05 мин. Среброто заслужи шампионката на 1500 м от вчера Силвия Георгиева (Евър-Варна) с 2:12.05 мин. На третото място на почетната стълбичка се качи Виктория Георгиева (Тунджа-Ямбол) с 2:15.42 мин.