Наполи пречупи последния и стана първи

Седма поредна победа за първенство

Наполи победи Беневенто с 2:0 като гост в среща от 23-ия кръг на Серия "А" и се върна на върха в първенството.

Тимът на Маурицио Сари събра 60 точки и отново води с една на Ювентус.

Последнят в таблицата Беневенто започна много духовито и бе по-офанзивният отбор в първите 10 минути. Домакините на няколко пъти доближиха вратата, но завършващият удар им куцаше.

В 14-та минута Лоренцо Инсинье нацели гредата с много техничен удар, който заслужаваше да е гол.

Наполи стигна до аванс в 20-а минута. Дрис Мертенс откри след като негов удар се отклони в бранител и прехвърли вратаря. Попадението бе не без доза късмет.

Сценарият можеше да се повтори пет минути по-късно. Нов удар на Мертенс се отклони, но този път вратарят спаси.

В края на полувремето Беневенто бе на сантиметри от изравнителе гол. Джуричич оплете топката във външната страна на мрежата със силен шут. В ответната атака удар на Алан бе спасен.

В началото на втората част Наполи на теория уби интригата. Марек Хамшик се разписа на празна врата след пас на Хосе Кайехон.

Малко след това съдията отсъди дузпа на Беневенто, но в последствие я отмени, тъй като на видео повторение се видя, че има засада в хода на атаката.

До края на срещата двата тима поддържаха високо темпо, но се затрудняваха да стигат до опасни ситуации.