Тотнъм мина лесно през досадното преиграване (ВИДЕО)

Рочдейл чака "шпорите за ФА къп

Тотнъм победи Нюпорт Каунти с 2:0 на "Уембли" в мач-реванш от турнира за Купата на ФА.

Така тимът на Маурисио Почетино се класира за петия кръг на надпреварата, където ще гостуват на третодивизионния Рочдейл.

Първото попадение бе автогол на Дан Бътлър, а второто на Ерик Ламела. И двете през първата част.

"Шпорите" започнаха агресивно, но им трябваха 26 минута, за да поведат.

Тогава Муса Сисоко получи на десния фланг и центрира остро.  Топката се отклони в опорния крак на

Дан Бътлър и се оказа неспасяема за вратаря Джо Дей. Автогол и 1:0.

В 31-та минута вратарят на гостите направи страхотно спасяване след удар на Хюн-Мин Сон, който бе най-активният в бяло през първата част.

В 34-та минута Ламела прати технично топката във вратата за 2:0 след много добър пробив на Хюн-Мин Сон.

В края на първата част Дей направи супер двойно спасяване след удари на Сон и Ламела.

През втората част Ламела отново бе спрян от стража, а същото важеше и за Фернандо Йоренте. Испанецът на два пъти за пет минути бе близо да направи резултата класически.