Националите по тенис в колички с демонстрация на Sofia Open

Националите по тенис в колички с демонстрация на Sofia Open

Състезателите показаха силата на човешкия дух

Националният отбор на България по тенис за хора в колички се включи в шоуто DIEMA XTRA Sofia Open в „Арена Армеец“.
 
Националите показаха силата на човешкия дух. 
 
Социалният проект на Българската федерация по тенис провокира хората в неравностойно положение да открият друг свят, в който има и радост, и предизвикателства.
 
17 души от София, Пловдив, Варна, Троян и Благоевград са активните състезатели, които изцяло са подкрепени от Българската федерация по тенис и Министерството на младежта и спорта в лицето на министър Красен Кралев.
 
Българската федерация по тенис от години работи за развитието на тениса за хора с увреждания. Приоритет е развитието на спорта за хора на колички. Целта на програмата е да се осигури достъп до тениса на хора с увреждания и да се популяризира каузата. Стремежът е да се намерят повече пътища за признаване, социализиране и приемане на хората с физически увреждания и интелектуални затруднения.
 
Всяка година се организират подготвителни лагери за хора в инвалидни колички в София, Пловдив, Благоевград и Варна. Най-добрите състезатели са подкрепяни за участия в международни турнири. На състезателите се осигурява необходимата спортна екипировка и оборудване за количките.
 
През 2017 г. за първи път е реализиран и проект по „Програма за развитие на спорта за хора с увреждания“ на Министерството на младежта и спорта за хора в инвалидни колички и такива с интелектуални затруднения.
 
По проекта се осигури възможност за участие в занимания по тенис на хора с увреждания, водени от професионално подготвени спортни специалисти, както и ползване на спортна база и специализирани спортни уреди и пособия за практикуване на тенис за хора с увреждания.
 
Специален турнир за тенис в колички бе организиран и като част от Европейската седмица на спорта #BeActive – инициатива на Европейската комисия с координатор за България Министерство на младежта и спорта.

 

Григор след триумфа срещу Меншик: Изминалите 12 месеца бяха изключително трудни (ВИДЕО)

Григор Димитров се класира за третия кръг на Уимбълдън, след като победи полуфиналиста от Ролан Гарос Якуб Меншик с 3:1 сета - 7:6 (5), 4:6, 7:5, 6:3. Българинът даде доста емоционално интервю на корта след успеха.

НЕВЕРОЯТЕН: Григор Димитров взе първи голям скалп на Уимбълдън! (ВИДЕО)

Българинът надигра на всички нива полуфиналист от Ролан Гарос

Швьонтек мина с разгром през бивша финалистка от Уимбълдън

Защитаващата шампионка вече е в третия кръг на “свещената трева”

Кузманов е на четвъртфинал на Чалънджър в Брашов (ВИДЕО)

Димитър Кузманов се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира на клей от сериите ATP Challenger 75 в Брашов (Румъния) с награден фонд от 97 640 евро

Новак разкри какво прави българинът в щаба му

Сръбската тенис звезда обясни, че Стоянов не изпълнява функциите на психолог, а работи като „треньор по ментално представяне“.

Българин влезе в щаба на Новак Джокович

Българският инвеститор, предприемач и консултант Константин Стоянов влезе в щаба на сръбския тенисист Новак Джокович.