Павел Ангелов завърши на 37-о място в първия манш в Пьонгчанг

Павел Ангелов завърши на 37-о място в първия манш в Пьонгчанг

Българинът финишира първото от четирите спускания с време 51.569 секунди на олимпийското състезание по шейнички

Българинът Павел Ангелов завърши на 37-о място в първия манш на олимпийското състезание по шейнички на Игрите в Пьонгчанг.

Той финишира с време от 51.569 секунди.

Изненадващ лидер след първото от четирите спускания стана Давид Глайршер (Австрия) с рекорд на улея от 47.652 секунди.

Той изпревари с 22 хилядни от секундата фаворитът и защитаващ титлата си от Ванкувър 2010 и Сочи 2014 Феликс Лох (Германия).

Трети е друг германец Йоханес Лудвиг с изоставане от 112 хилядни от секундата. Вторият манш е по-късно днес, а другите две спускания по улея от програмата са в неделя, след което ще стане ясно и крайното класиране. 

Лора Христова сред световните звезди на специален старт в биатлона

Българката е потвърдила участие в необичайна надпревара във Фрасиноро, Италия

Каролина спечели Купа "Стенли" за втори път (ВИДЕО)

Каролина Хърикейнс надделя над домакина Вегас Голдън Найтс с 3:0 и с третия си пореден успех във финалната серия в Националната хокейна лига триумфира с 4:2 победи, за да спечели за втори път в историята си Купа "Стенли" след първия  си триумф преди две десетилетия.

Каролина е на победа от титлата в НХЛ (ВИДЕО)

Хърикейнс се наложиха с 4:2 над Вегас

Русия аут от Световното първенство по хокей на лед

Международната федерация по хокей на лед (IIHF) не включи Русия в списъка с отбори, участващи в мъжкото Световно първенство през 2027 година, въпреки че ръководният орган отмени забраната си за страната миналия месец, предаде Ройтерс.

Драма и Вегас Голдън Найтс поведе в серията за Купа "Стенли"(ВИДЕО)

Вегас Голдън Найтс спечели с 5:4 след две продължения третия мач от серията с Каролина Хърикейнс за титлата в Националната хокейна лига на САЩ и Канада.

Хокейният треньор на Германия подаде оставка

Харолд Крайс напуска поста старши треньор на германския национален отбор по хокей на лед за мъже, след като не успя да изведе тима до медалите на Олимпийските игри и Световното първенство.