Макнами: Оптимист съм за бъдещето на Sofia Open

Макнами: Оптимист съм за бъдещето на Sofia Open

Днес се очертава епичен финал, допълни спецът

Директорът на DIEMA XTRA Sofia Open Пол Макнами демонстрира оптимизъм за бъдещето на силния тенис турнир в София.
 
Тригодишният договор за надпреварата изтича през тази година, но според Макнами шансовете надпреварата да остане в българската столица са големи.
 
„В началото на седмицата бяхме притеснени. След отказа на Григор, идването на Стан Вавринка вдигна страхотно класата на турнира.
 
Младите българи играха страхотно в квалификациите, а от четвъртък насам залата ставаше все по-пълна. Имахме ден с трисетови битки. А сега се очертава епичен финал“, сподели австралиецът.
 
„Чувствам се много по-оптимистично за бъдещето на турнира в София. Вчера пристигнаха партньорите ни от Дубай и завариха класен тенис и хиляди хора в залата.
 
Честно казано, ако зависи от мен, ще има турнир тук всяка година”, допълни Макнами.

 

Адриан Андреев и Диан Недев с победи в Турция

Двамата продължават към втори кръг в Анталия

Без промяна в ранглистата за Григор Димитров

Българинът остава на 44-а позиция

Кирьос: Ако бях играл с Надал на финала, щях да спечеля

Австралиецът обаче загуби битката за титлата на Уимбълдън от Новак Джокович през 2022 година

Юлия Стаматова загуби на полуфинал в Анталия

Българката допусна обрат

Григор Димитров започва новия сезон в Бризбейн

Той е двукратен шампион в турнира

Рускиня става австрийка, за да играе тенис

Анастасия Потапова, родена в руския град Саратов, ще се състезава за Австрия през следващия сезон на професионалния тенис тур за жени, съобщава агенция Ройтерс.

Диа Евтимова загуби във втория кръг на сингъл на турнир по тенис в Дейтона Бийч

Българката отстъпи пред поставената под номер 4 в схемата Франческа Пейс

Стаматова се класира за четвъртфиналите на сингъл в Турция

Юлия Стаматова се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира по тенис на клей в Анталия (Турция) с награден фонд 15 хиляди долара.

Диа Евтимова отпадна на двойки, но бие на сингъл в Дейтона Бийч

Диа Евтимова се класира за втория кръг на сингъл на турнира по тенис на клей кортове в Дейтона Бийч (САЩ) с награден фонд 30 хиляди долара.