Барселона тръгна с успех при Пешич

Везенков влезе в края, записа 5 точки

Барселона постигна първа победа под ръководството на новия старши треньор на тима Светислав Пешич, след като надигра Ретабет Билбао с 90:58 (23:14, 12:13, 27:10, 28:11) в двубой от 20-ия кръг на баскетболното първенство на Испания.

Успехът обаче бе изкован без участието на българина Александър Везенков, който се появи в игра чак в средата на последната четвърт.

В този момент Барселона имаше аванс от 24 точки. За седем игрови минути Везенков записа 5 точки, 2 борби и 1 асистенция.

Най-резултатни за тима на Барселона, който записа едва втора победа в последните си пет мача в първенството, бяха Анте Томич, Тома Юртел, Пау Рибас и Адриен Мьорман с по 12 точки.

За Билбао Шейн Хаминк реализира 12 точки, Лусио Редиво завърши с 10.

С победата Барселона събра 13 победи и 7 загуби, като заема трето място в класирането на Лига Ендеса. Билбао пък е на 15-о място с едва 6 победи до моменти.

ОБЗОР: Денвър обрърна ЛА Лейкърс в плейофите на НБА

Сибиу и Павлин Иванов отпаднаха от баскетболното първенство на Румъния

ЦСКА надви Черно море с невероятен спектакъл с 204 точки (ВИДЕО)

Двата отбора играха за честта си и направиха страхотно шоу за феновете

Шумен лиши Ямбол от плейофите, Левски взе квотата

Шуменци записаха четвърти пореден успех след 84:71 в мача от 32-ия кръг

Дончич, Гилджъс-Александър и Йокич са номинирани за MVP на редовния сезон

Вижте всички номинации в НБА

ОБЗОР: Бостън, ЛА Клипърс, Милуоки и Оклахома стартираха с победи в плейофите (ВИДЕО)

Вижте всички резултати от първия кръг в НБА

Емил Стоилов с 6 точки при загуба на Менорка

Четири домакински победи за старта на плейофите в НБА (РЕЗУЛТАТИ)

Павлин Иванов загуби четвъртия мач в плейофите на баскетболното първенство на Румъния