Стефан Цветков: Вече ще залагаме на поне няколко звезди в Sofia Open

Стефан Цветков: Вече ще залагаме на поне няколко звезди в Sofia Open

Най-голямата ми радост бяха многото децата в публиката, допълни босът

Президентът на Българската федерация по тенис Стефан Цветков даде положителна оценка на завършилия вчера турнир DIEMA XSTRA Sofia Open в зала „Арена Аремец“ в столицата.
 
Босът на родния тенис обеща, че за в бъдеще организаторите ще се опитат да докарат в София повече световни звезди, за да не се получава отново ситуация подобна на тази с контузията на Григор Димитров, който отпадна от сметките ден преди старта на надпреварата, пише Гонг.
 
Ето какво сподели Цветков след финала на турнира между Мирза Башич и Мариуш Копел:
 
„За мен, както и за много други хора, емоцията на финала беше, че имаше толкова много деца в залата. Залата беше пълна за пореден ден и станахме свидетели на невероятен мач.
 
Имаше двама гладиатори на корта, които независимо от класирането си в ранглистата, показаха, че ATP тура е изключително равностоен и на едно много високо ниво. Получи се изключителен финал и се надявам, че тази подкрепа, която имахме от публиката от София ще допринесе за продължаването на провеждането на Sofia Open тук в България“, заяви Цветков.
 
„Адмирации за публиката. Изключително интелигентна, с изключително джентълменско поведение. Имаше много деца и атмосфера. Всички тук се радвахме“, допълни босът.
 
Относно случилото се с Григор Димитров и загубата на голямата звезда на надпреварата, Цветков заяви:
 
„В този бизнес винаги има такива ситуации. Организаторите винаги трябва да са готови. Оттук нататък нашата стратегия, ще бъде да залагаме на поне няколко звезди, за да няма такива ситуации като тази“, категоричен бе шефът на федерацията. 
 
Той разкри и какво ще е бъдещето на турнира от АТР у нас.
 
„Нашата работа като федерация е да има турнир тук, да има сериозен тенис. Всякакви други неща не трябва да пречат на пътя и се радвам, че имаме сериозни партньори, уникален турнирен директор, сериозен екип. Предстоят ни хубави неща“, убеден е Цветков.

 

Без промяна в ранглистата за Григор Димитров

Българинът остава на 44-а позиция

Кирьос: Ако бях играл с Надал на финала, щях да спечеля

Австралиецът обаче загуби битката за титлата на Уимбълдън от Новак Джокович през 2022 година

Юлия Стаматова загуби на полуфинал в Анталия

Българката допусна обрат

Григор Димитров започва новия сезон в Бризбейн

Той е двукратен шампион в турнира

Рускиня става австрийка, за да играе тенис

Анастасия Потапова, родена в руския град Саратов, ще се състезава за Австрия през следващия сезон на професионалния тенис тур за жени, съобщава агенция Ройтерс.

Диа Евтимова загуби във втория кръг на сингъл на турнир по тенис в Дейтона Бийч

Българката отстъпи пред поставената под номер 4 в схемата Франческа Пейс

Стаматова се класира за четвъртфиналите на сингъл в Турция

Юлия Стаматова се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира по тенис на клей в Анталия (Турция) с награден фонд 15 хиляди долара.

Диа Евтимова отпадна на двойки, но бие на сингъл в Дейтона Бийч

Диа Евтимова се класира за втория кръг на сингъл на турнира по тенис на клей кортове в Дейтона Бийч (САЩ) с награден фонд 30 хиляди долара.

Диа Евтимова с победа в Дейтона Бийч

Предстои мач и на двойки