Колко отбора ще се борят за титлата в България?

14 февруари 2018 23:36 Пламен Димитров

Ливърпул прегази Порто на път за 1/4-финалите (ВИДЕО+СНИМКИ)

Ливърпул отнесе Порто с 5:0 като гост в първи 1/8-финал от Шампионската лига. Мачът на ст. "Драгао" се превърна в рецитал на англичаните, които на практика си осигуриха класирането за следващата фаза още преди реванша.

Първата възможност в мача се откри пред домакините. В 10-ата минута удар на Отавио рикошира в защитник и мина на сантиметри над напречната греда. Ливърпул отговори с далечен, но неточен изстрел на Александър-Арнолд.

В 25-ата минута Ливърпул поведе. Жоржиньо Вайналдум опита удар, който бе блокиран от защитник, но топката се върна в холандеца, който подаде към непокрития Садио Мане. Сенегалецът шутира, а вратарят Жозе Са позволи топката да мине под плонжа му - 0:1.

Само четири минути по-късно гостите вкараха втори гол. Джеймс Милнър стреля, топката се отби в гредата и попадна в Мохамед Салах, който технично преодоля съперниковия страл за 0:2.

В 40-ата минута Роберто Фирмино реши да стреля от дистанция, но неточно.

Секунди преди края на първото полувреме Браими подаде към Франсиско Соарес в наказателното поле на Ливърпул. Бразилецът стреля без забавяне, но топката мина покрай лявата греда на Кариус.

След почивката наказателната акция на англичаните продължи. В 53-ата минута Фирмино стреля, Жозе Са спаси, но при добавката Садио Мане не сбърка - 0:3.

В 69-ата минута и Фирминьо се разписа. Ливърпул организира образцова акция - Мане намери Милнър, който подаде към точката за дузпата и бразилецът от движение прати топката в мрежата - 0:4.

Удар на Садио Мане в 82-ата минута мина над вратата. Три след това сенегалецът все пак стигна до хеттрик. Той пое топката пред наказателното поле и с много силен шут направи Жозе Са безпомощен за пети път.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ПОРТО: Жозе Са, Рикардо, Диего Рейес, Иван Маркано, Алекс Телеш, Ектор Ерера, Сержио Оливейра, Отавио, Ясин Брахими, Муса Марега, Франсиско Соарес;

ЛИВЪРПУЛ: Лорис Кариус, Тренд Александър-Арнолд, Върджил вад Дайк, Деян Ловрен, Андря Робъртсън, Джеймс Милнър, Джордан Хендерсън, Жоржиньо Вайналдум, Садио Мане, Мохамед Салах, Роберто Фирмино