Колко отбора ще се борят за титлата в България?

14 февруари 2018 23:35 Даниел Петров

Реал пак показа защо е европейският господар (ВИДЕО)

Реал Мадрид взе солиден аванс с 3:1 над ПСЖ след първия мач между двата тима на "Бернабеу" в осминафиналите на Шампионската лига.

Резултатът бе 1:1 на полувремето и вървеше към такъв край, но "белите" попариха своя съперник с два късни гола и направиха задачата му много трудно за Париж.

Двата тима привидно бяха равностойни, но Реал показа по-голямо желание в края и доказа отново защо е господар на европейската сцена в последните години. ПСЖ поведе чрез Рабио, но Роналдо на два пъти и Марсело се разписаха за крайното 3:1.

Мадридският гранд започна много силно и пресира здраво своя съперник под рева на домакинските фенове.

Първият шанс се откри пред Тони Кроос в петата минута, който стреля технично, но Ареола изби без проблем.

Неймар беше видимо изнервен в първите минути и получи жълт картон в 14-та минута заради изртване на Начо. Играта му не вървеше.

В 25-та минута Реал получи спорен пряк свободен удар пред наказателното поле, който бе гарниран с жълт картон за Джовани Ло Селсо.

Роналдо изпълни силно и топката профуча над вратата. Секунди след това Неймар се подхлъзна и пропиля златна възможност за ПСЖ.

На другия край на игрището Роналдо се озова сам срещу вратаря след супер пас на Марсело, но не успя да преодолее вратаря и го нацели в главата.

ПСЖ обаче първи натисна спусъка в 34-та минута. Адриен Рабио откри след центрирана топка на Дани Алвеш и отклоняване на Неймар.

Три минути по-късно Кристиано имаше цялото пространство на света, но изстреля топката в космоса.

В ответната атака и Кавани пропусна, но вината бе на Каземиро, който протегна добре крак. В 44-та минута Ареола поаза страхотен рефлекс след удар на Бензема.

Секунди по-късно "белите" получиха дузпа. Ло Селсо хвана за рамото Тони Кроос и го събори в наказателното поле.

Роналдо се нае с изпълнението и изравни резултата.

Втората част започна с преимуществено владеене на топката от испанците. Те обаче се затрудняваха да създадат изгодни положения за гол пред противниковата врата.

След 65-та минута ПСЖ взе инициативата и натисна, но и обраната на гостите вдигна нивото през второто полувреме.

В 83-та минута обаче от нищото Роналдо направи обрата на "Бернабеу" пълен. След центриране от Асенсио и докосване от Ареола, португалецът с коляно и не без доза късмет насочи топката във вратата за 2:1.

В 86-та минута и Марсело се разписа. След фантастично центриране на Асенсио, бразилецет отклони топката и даде солиден аванс на своите преди реванша. Смените на Зидан си казаха думата.

В края Навас спаси удар на Мбапе от малак ъгъл и запази статуквото.

Изпратено от Анонимен на 15 февруари 2018 13:18. |
Да изкоментират...джурналята нещо и за втория гол на Реал,нямаше ли при него леееееееко нарушение на Роналдо срещу защитник на ПСЖ?!? Или и тук,както при правилото за засадата(чиста на Роналдо при този гол)се дава предимство на...нападението???
Изпратено от Анонимен на 15 февруари 2018 13:01. |
на микренския сбор РЕАЛ МАДРИД ме желае да участва,а КОЧИНАТА и това лято ще керизи мачовете по ТЕЛЕВИЗИЯТА.Няма мераклий и класни играчи за кочинпарк-само ментета и шибани дженджери
...
Изпратено от Анонимен на 15 февруари 2018 11:03. |
Идеята на ПСЖ е ясна - верати рабио и 4-ката в защита "бетонират" вратата, а атаките са чрез подавания далеч напред за Неймар или Мбапе, които трябва или да вкарат, или да търсят Кавани. Той и голът падна точно заради това - защитата покри Мбапе и Неймар и изцяло забрави за останалите, а по една късметлийска случайност Рабио се оказа там... През по-голямата част от времето зад 3-мата нападатели нямаше никой! Много слаб мач на Кавани. В игра трябваше да се появи Ди Мария и то много по-рано, но защо не се случи си знае само треньора. Много слаб Реал! В 90% от "атаките" се разчиташе на дълго извеждащо подаване и скоростта на Роналдо и Марсело, по-късно и Бейл и Асенсио... Модрич и особено Иско прекаляваха с техниката и се затваряха сами м/у играчи на ПСЖ. Особено Иско на няколко пъти "навърза" противниците, но вместо да показва класа и да чака, да го "обсадят" можеше да опита бързо развитие на атаките... За пореден път се видя, че когато Марсело има ден - Реал бие! Най-добрият на терена. Още от самото начало на мача, та до самия край беше най-активният играч. Следващи в "класацията" са Неймар, Иско и Мбапе... Останалите просто се чудеха к'во аджеба се случва.
Bravo Gore
Изпратено от Анонимен на 15 февруари 2018 09:57. |
Neka i Stoichkov da kage njakoja duma. Molim go.
...
Изпратено от анонимен на 15 февруари 2018 21:11. |
Големия РЕАЛ ебе наред, иде ред на БарцИлона, ако не го изпревари ЧЕЛСИ.
Валенсия
Изпратено от Анонимен на 15 февруари 2018 06:45. |
Начо не става за десен бек.Иско прекалено се върти около себе си и подава назад.
...
Изпратено от Анонимен на 15 февруари 2018 04:37. |
ПСЖ се биха сами, за кой ли път вече. А срещу отбор като Реал М, даже и във формата им сега, такива детинщини не се прощават. Отвреме на време правят по нещо, комбинация, контра, но отбор нямат и през голяма част от мача бягат наляво-надясно без видима идея.
Изпратено от анонимен на 15 февруари 2018 10:53. |
ti si smeshen we tiq sa pulni kufari oburni vnimanie koy glupak vadi napadatel za zashtitnik w moment koyto naddelqvat i sa naput da vkarat vtori gol
Реалист
Изпратено от Анонимен на 15 февруари 2018 01:09. |
Първият гол на Реал лека дузпа , вторият имаше нарушение на Пеналдо срещу Кимпембе преди самия гол и вече третият стана при разтворената вече защита на ПСЖ . Ами в общи линии стана най-нормалното и очаквано нещо, "УЕФАЛОНАТА" трябва да се гледа вече не като орган, който спомага за справедливото протичане на нещата в футбола, а по скоро като мафиотска корпорацийка с цел бързи и сигурни печалби подсигурени от многомилионните фенски маси на познатите съдийски отбори ( Манчестър Юнайтед, Реал Мадрид, Барселона и Ювентус и пр.), като разбира се приходите идват най-вече от тв права, реклама и от време на време и от някое черно тото. Разбира се когато нещата не се получат по нормалния и очакван начин от всички нас и някои от горе посочените отборчета, въпреки всички аванти отпаднат, все се намира и някой по-горещ вариант като финалните мачове между Реал и Атлетико, Борусия срещу Байерн (Мачове ,които безспорно будят зрителския интерес, следователно и печалбарският интерес на ръководните органи на Уефата). Иначе са безброй механизмите за достигането до такива "златни" двубои , като например нагласянето на жребия чрез студени или топли топчета(само погледнете последните години отборите с които играе Реал на осмина финал са срещу Апоел Никозия, Галатасарай и вече за първа година им се пада по претенциозен отбор като ПСЖ, но разбира се тука идва и се притича на помощ съдийския фактор) ,съдийски тесли срещу недоходоносните отборчета (без голяма фенска маса), ако по случайност се срещнат някои от горе споменатите отбори един срещу друг, тогава с предимство е отбора с по-голям доходоносен потенциал(и дето се вика съдията си знае работата).
..
Изпратено от анонимен на 15 февруари 2018 10:55. |
Abe tupan minalata godina napoli koito bqha v super forma? Te slabi li sa e kaput grozen i penaldo..da zatova pak pisa istoriq..ei smeshnici kolkoto iskash
Реалист
Изпратено от анонимен на 15 февруари 2018 16:12. |
Да но можеше да им се падне примерно Монако, Дортмунд или Ювентус (доста по силни отбори тогава). Колкото до Пеналдо, реално не би трябвало да попадне в топ 100 на всички времена, доста е надценен. Ама кво да ти разправям, като си явно някакъв пубер, който явно гледа футбол за да взаимства и някоя друга прическа или стойка от иначе доста слабите вече на тва време изкуствени ритнитопковци.
...
Изпратено от анонимен на 15 февруари 2018 04:32. |
Малко си прекалил с Теорията на конспирацията...
Реалист
Изпратено от анонимен на 15 февруари 2018 16:23. |
Не мисля, че съм прекалил, защото има реални изказвания на този уволнения шеф на УЕФА, който каза за нагласянето на жребия(мисля , че беше Сеп Блатер), а иначе относно съдийски механизъм няма смисъл да ти го обяснявам, защото видяхме миналата година съдийските тесли срещу Байерн в мача с Реал, съдийските тесли срещу ПСЖ в мача срещу Барсата, съдийската тесла срещу Лестър в мача срещу Атлетико(и това не с цел да се подпомогне толкова Атлетико, колкото да се стигне до потенциален двубой с Реал Мадрид, нали знаеш не е като да срещнат Реал и Барса ама пак е нещо) и още безброй други примери назад в миналото.