Пиер Волтие затвърди хегемонията си в бордъркроса

Французинът защити олимпийската си титла

Французинът Пиер Волтие дублира титлата си в бордъркроса от олимпийската програма по сноуборд на Игрите в Република Корея.

След като стана шампион в Сочи преди четири години, сега той отново се окичи с олимпийското злато. Сребърното отличие остана за представителя на Австралия Джарид Хюс, а бронз взе Рехино Ернандес от Испания.

30-годишният Волтие е и световен шампион от Сиера Невада през миналата година и така затвърди доминацията си в последните сезони.

Сега в ПьонгЧанг той стартира сравнително неубедително, като в първата серия - осминафиналите, беше втори. На четвъртфинала си взе първата позиция, но на полуфинала едва не отпадна, като остана буквално на стотни от секундата пред Камерън Нилсън от Австралия. Но Волтие показа, че е играч за големите мачове и грабна златното отличие в бордъркроса.

22-годишният Хюс, който идва от Нов Южен Уелс (Австралия), има вече 6-годишен опит в Световната купа, като основно се подготвя в Канада. След златото на Световното първенство в екстремните спортове, дойде време и да вземе първи медал от истинско голямо състезание. За Рехино Ернандес, който е роден в анклава Сеута в Африка, бронзът е първи негов медал в третата му Олимпиада.