Девойките до 17 г. с три контроли

Девойките до 17 г. с три контроли

Националките срещу Румъния, Турция и Италия

 Националният отбор на България по волейбол за девойки под 17 години, който е воден от треньора Стоян Гунчев ще играе поредица от контролни срещи по време на подготовката за предстоящото Европейско първенство 2018, на което страната ни е домакин.

 
След изключително успешното домакинство на Евроволей 2017 и спечелването на историческите бронзови медали, от ЦЕВ отново оказаха доверие на страната ни да организира за втора поредна година еврофорум, като този път ще бъде за по-горната възрастова група - за девойки под 17 години. Шампионатът на стария континент ще се проведе в София от 13 до 21 април в столичните зали "Христо Ботев" и помощната зала на "Арена Армеец".
 
По време на подготовката младите ни националки ще имат проверки с Румъния и Турция, а точно преди старта на Евроволей ще премерят сили със златните медалистки от 2017 - Италия.
 
До началото на първенството остават по-малко от два месеца, като Гунчев събира от 20 февруари разширен състав  за подготовка в София. Трeнировките ще се водят в зала "Христо Ботев", където ще бъде и домакинската ни група I
Блестящи Мони Николов и Локомотив надвиха шампиона Зенит Казан (ВИДЕО)

Воденият от Пламен Константинов отбор поведе с 1:0 победи в полуфиналната серия

Локомотив Авиа победи Нефтохимик 2010 в първия мач от полуфиналите (ВИДЕО)

Вторият мач от полуфиналната серия е на 6 април в Бургас

Федерацията по волейбол определи селекционерите на три национални отбора

Българската федерация по волейбол взе важни решения по време на заседание на Управителния съвет.

Алекс Николов и Лубе пак паднаха от поляци (ВИДЕО)

Полският Алурон КМС Варта Заверче разби италианския Лубе Чивитанова с българина Александър Николов в състава с 3:0 гейма (25:22, 25:18, 26:24) като домакин и взе четвъртфиналната серия в Шампионската лига за мъже с 2-0 победи

Левски отнесе ЦСКА с 3:0 в първия полуфинал за Суперлигата (ВИДЕО)

Левски разби ЦСКА с 3:0 гейма (25:19, 25:19, 25:20) в своята зала „Левски София“ в първи мач от полуфиналната серия във волейболната Суперлига

Разкриха подготвителния план на България за Лига на нациите

Мъжете ще се готвят в Самоков, докато жените в София