Марица (Пловдив) продължава без загуба във волейбола

Момичетата на Иван Петков разгромиха ЦСКА

Безгрешният ход на Марица (Пловдив) в Националната волейболна лига продължи и в днешното гостуване на ЦСКА (София).

Шампионките се поздравиха с 11-ата си поредна победа от началото на сезона. Пред 83 зрители в зала „Васил Симов” те надиграха домакините с 3:0 (25:12, 25:20, 25:20) след 65 минути игра в отложен мач от деветия кръг.

Дерби между първия и втория в таблицата не се получи. В първия гейм Марица надигра ЦСКА по всички параграфи. С един от петте аса, които гостенките нанизаха в тази част, Симона Димитрова я затвори при разгромното 25:12.

Пловдивчанки допуснаха малко повече брак във втория гейм и той се получи по-равностоен. Едва в заключителните моменти момичетата на Иван Петков успяха да наложат трайно надмощие благодарение на силната си игра в атака, а Нася Димитрова с убийствена контра оформи крайното 25:20.

В последния гейм ЦСКА увеличи риска, но с това дойдоха прекалено многото грешки в играта на "червените". "Жълто-сините" се възползваха и лежерно стигнаха до победата с ново 25:20, фиксирано с успешна атака на Десислава Николова.

Топреализатори на мача с по 11 точки за победителките станаха Виктория Григорова, Десислава Николова и Симона Димитрова. Ивета Станчулова завърши с 10 точки за ЦСКА.

Марица води в класирането вече с 11 победи и 32 точки от 11 изиграни мача. В таблицата следват ЦСКА (София) с шест победи и Берое (Стара Загора) и Левски (София) с по пет.

Следващата седмица „жълто-сините” приемат Раковски (Димитровград) за последната си среща от редовния сезон. Точните дата и място на двубоя ще бъдат съобщени допълнително.

Попов: Среброто не е утеха