България победи Таджикистан на шахматната олимпиада

България победи Таджикистан с 3:5:0,5 точки при мъжете в среща от втория кръг на шахматната олимпиада в Истанбул, докато при жените България завърши 2:2 точки с Индонезия.

В срещата между мъжките отбори на първа дъска бившият световен шампион Веселин Топалов завърши реми с единствения международен гросмайстор в отбора на Таджикистан - Фарух Амонатов. На втора дъска гросмайсторът-ветеран и дългогодишен български национал Кирил Георгиев победи Мухамад Хусентхояев.

На трета дъска младият български гросмайстор Иван Чепаринов спечели срещу Сохиб Джураев. На четвърта дъска Момчил Николов победи Ямсед Исаев.

При жените старши треньорът на българския национален отбор Борис Чаталбашев реши да остави бившата световна и бивша европейска шампионка Антоанета Стефанова да почива в мача с Индонезия. Играещата вместо Антоанета Стефанова на първа дъска Ива Виденова загуби от Аулия Варди Медина.

На втора дъска Адриана Николова завърши реми с Моника Челси Сихите. На трета дъска многократната шампионка на България за жени, международната гросмайсторка Маргарита Войска завърши реми с Деви Ситра. На четвърта дъска младата Елица Раева победи Уми Фисабилилах и изравни резултата: България - Индонезия - 2:2 точки.

Националите по спортен риболов са световни вицешампиони

Голям успех за родните рибари

България завърши на 10-о място на Световната купа по фехтовка

Карлос Насар: Никога не бих предал хората, които ме подкрепят

„Отивам в Париж, за да зарадвам България“

Министър Глушков присъства на фестивала по утринна гимнастика „Ямбол‘24“

Йоана Илиева и Олга Храмова във втория ден на Световната купа по фехтовка в Пловдив

Зам.-министър Петър Младенов награди участниците в спортния празник на училище „Питагор“