Волейболистките на Берое с трета поредна победа

Тимът от Стара Загора се изкачи на второ място в класирането

Берое (Стара Загора) записа трета поредна победа в НВЛ-жени, след като се наложи с 3:0 (9, 26, 14) срещу Славия в мач от 12-и кръг на първенството. Така старозагорки се изкачиха на второ място в класирането с 19 точки (6 успеха, 4 загуби).

Славия остава на шестата позиция със 7 точки (2 победи, 9 загуби).

В първата част момичетата на Страхил Балов доминираха напълно и го затвориха на 9.

Вторият гейм бе доста оспорван - преди първото тяхническо прекъсване "белите" поведоха за кратко, след това серия на Виолина Николова промени резултата в полза на домакините. Играта тръгна отново точка за точка, но в крайна сметка волейболистките на Берое се оказаха по-издръжливи и увеличиха аванса си на 2:0.

Третата част също не предложи интрига - след 10:8 Берое се откъсна от опонентките си и оформи голяма преднина, спечелвайки чисто двубоя след 25:14.

В следващия кръг Берое гостува на Левски в столицата, а Славия приема ЦСКА. Мачовете са на 23 февруари (петък).