Челси се класира на 1/4-финал за ФА Къп след разгром (ВИДЕО)

Жиру вкара първия си гол за "сините" от Лондон

Челси помете с 4:0 Хъл и се класира за 1/4-финалите на ФА Къп. Головете на "Стамфорд Бридж" отбелязаха Вилиан (2, 32), Педро (27), Оливие Жиру (42).

"Сините" откриха резултата още при първата си възможност в мача. Във 2-ата минута Вилиан прати топката в мрежата с прекрасен удар по диагонала - 1:0. В 27-ата минута Педро получи пас зад защитата, напредна и хладнокръвно отбеляза за 2:0.

В 32-ата минута Челси вкара и трети гол. Вилиан пое топката пред наказателното поле на съперника и с много прецизен удар по земя заби второто си пападение в мача.

В 42-ата минута и Оливие Жиру вкара първия си гол с екипа на Челси. Емерсон Палмиери към французина, който промуши топката между краката
на вратаря за 4:0.

В началото на второто полувреме Хъл Сити получи дузпа. Уилсън беше спънат в наказателното поле от Фабрегас и съдията посочи бялата точка. Мейлър застана зад топката, но Вилфредо Кабайеро спаси.

В друг мач от турнира Лестър победи Шефилд Юнайтед с 1:0 у дома.